HYBRYDY. OGRÓDEK ARTYSTYCZNY

warsztaty dla dzieci i młodzieży | grupa zorganizowana
Od 21.10.2023 do 21.10.2023

Życie na Ziemi powstało około 3,9 miliarda lat temu. W wyniku reakcji chemicznych tworzyły się proste związki organiczne. Z czasem te małe cząsteczki zaczęły łączyć się ze sobą i w ten sposób obudziły się do życia różnorodne organizmy. Z jednych powstały rośliny, z innych zwierzęta. Znasz taką grę „A co by było gdyby…”? Wyobraź sobie, że przypadek, który u zarania dziejów rozdzielił DNA na wiele ścieżek, tym razem w zagadkowy sposób łączy ze sobą komórki roślin, dzikich zwierząt i człowieka. Powstają hybrydy, które mówią, mają pióra i kwitną.

Podczas warsztatów odwiedzimy wystawę Plantifictions, która opowiada o jedności gatunkowej. Poznamy pojęcia bioart i antropocentryzm. Stworzymy też ruchome portrety, nie zważając na podziały gatunkowe. Wspólnie odpowiemy na pytanie: a co by było, gdyby natura i człowiek stanowiły jedność.

 

Prowadzenie:

Katarzyna Frankowska – ukończyła studia na kierunku Malarstwo i Rzeźba na wrocławskiej ASP, doktorantka macierzystej uczelni. Prowadzi warsztaty artystyczne z dziećmi i dorosłymi w „Pracowni Otwartej” we Wrocławiu.

__________

Projekt Akademia Sztuki MWW dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Logotyp Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

HYBRYDY. OGRÓDEK ARTYSTYCZNY

il. Marzena Waleńska

English AAA

Trwają prace modernizacyjne

Nasza strona ma już nową szatę graficzną i możesz już z niej korzystać. Musimy jednak jeszcze kilka rzeczy poprawić, aby stała się lepsza.

Jeśli widzisz na stronie jakąś nieprawidłowość, będziemy wdzięczni, jeśli ją nam zgłosisz.

Przepraszamy za niedogodności.

OK

Przypomnimy Ci o tym za 15 minut.