Kolażowy montaż/film na papierze. Ogródek artystyczny

warsztaty dla dzieci i młodzieży, godz. 10:00
Od 24.11.2023 do 24.11.2023

Podczas spotkania poznamy Laurę Pawelę, artystkę wykorzystującą w swojej twórczości nowe media. Zobaczymy także jej prace prezentowane na wystawie CallArt3.Wirtualne okno. Następnie przeniesiemy się do przestrzeni warsztatowej. Czy wiecie, że podczas egzaminów do szkół filmowych kandydaci i kandydatki są proszeni o ułożenie kilku niezwiązanych ze sobą fotografii w ciąg i opowiedzenie nimi historii? Wychodząc od tego pomysłu spróbujemy stworzyć własne „filmy”, złożone z wykonanych w czasie warsztatów materiałów. Podczas zajęć dowiemy się czym jest montaż filmowy, jakie są jego podstawowe zasady i techniki. Poznamy różne mechanizmy narracyjne, ułatwiające łączenie ze sobą obrazów. Ostatecznie stworzymy własne dzieła sekwencyjne!

Laura Pawela – artystka wizualna, rzeźbiarka, montażystka filmowa. Wykładowczyni Łódzkiej Szkoły Filmowej, na której prowadzi zajęcia z zakresu Multimediów. Członkini Polskiej i Europejskiej Akademii Filmowej. Za film Kuby Mikurdy Ucieczka na Srebrny Glob nominowana do Orłów - Polskich Nagród Filmowych. W tercecie z Kubą Mikurdą i Marcinem Lenarczykiem zrealizowała film Solaris Mon amour. Uznana montażystka zwiastunów filmowych współpracująca z TVP Kultura, Studiem Munka, WFDiF, CSW Zamek Ujazdowski i Festiwalem Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Jej autorski dokument interaktywny New Spirit prezentowany był ostatnio w Wenecji.

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Kolażowy montaż/film na papierze. Ogródek artystyczny

Laura Pawela, "Faster", 2005.

English AAA

Trwają prace modernizacyjne

Nasza strona ma już nową szatę graficzną i możesz już z niej korzystać. Musimy jednak jeszcze kilka rzeczy poprawić, aby stała się lepsza.

Jeśli widzisz na stronie jakąś nieprawidłowość, będziemy wdzięczni, jeśli ją nam zgłosisz.

Przepraszamy za niedogodności.

OK

Przypomnimy Ci o tym za 15 minut.