Serdecznie zapraszamy wszystkich Seniorów na popołudniowe spotkania ze sztuką współczesną. Dwugodzinne zajęcia obejmują aktywne zwiedzanie wystawy oraz wymianę refleksji przy filiżance herbaty.

W ramach tegorocznego programu Bliżej sztuki. MWW dla Seniorów skoncentrujemy się na gromadzonej przez Muzeum międzynarodowej kolekcji sztuki współczesnej prezentowanej aktualnie na wystawie Prywatne mitologie. Urodziny Marty. Podczas pięciu warsztatów, przyjrzymy się wybranym kontekstom kolekcji.

W trakcie pierwszego spotkania dowiemy się, co kryje się pod terminem „neoawangarda”, szukając jej śladów na wystawie. W drugiej części zajęć porozmawiamy z kuratorem wystawy – Piotrem Lisowskim, który postara się odpowiedzieć na przygotowane przez nas pytania odnoszące się do kolekcji oraz samej wystawy.

Słowa klucze: seniorzy / konteksty kolekcji / neoawangarda / Jerzy Ludwiński

Zbiórka przy kasie (poziom 0).

Zgłoszenia przyjmujemy do trzech dni przed każdym spotkaniem
mailowo: m.rzerzycha@muzeumwspolczesne.pl
telefonicznie: 71-356-42-53
lub osobiście: w kasie muzeum, poziom 0.

Wstęp bezpłatny, serdecznie zapraszamy!

Prowadzenie: Małgorzata Rzerzycha-Myśliwy

Wystawę dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zakupy prac dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu Narodowe kolekcje sztuki współczesnej.

Informujemy, że podczas warsztatów mogą być wykonywane zdjęcia na potrzeby Muzeum Współczesnego Wrocław, które mogą zawierać wizerunki osób biorących udział w zajęciach oraz wizerunki prac wykonanych podczas zajęć. Zdjęcia będą przechowywane w wewnętrznym archiwum dokumentującym działalność MWW, mogą również zostać wykorzystane w celach promocyjnych na stronie internetowej www.muzeumwspolczesne.pl oraz w social mediach (na stronach facebook.com/muzeumwspolczesne, instagram.com/muzeumwspolczesne i youtube.com/muzeumwspolczesne). Jeżeli nie wyrażają Państwo zgody na wykonywanie zdjęć, prosimy poinformować o tym osobę prowadzącą warsztaty przed ich rozpoczęciem. Brak informacji przekazanej przed rozpoczęciem zajęć jest równoznaczny ze zgodą na korzystanie przez Muzeum Współczesne Wrocław ze zdjęć, o których mowa powyżej.