Zapraszamy wszystkich chętnych na majówkę w Muzeum Współczesnym Wrocław, która odbędzie się na dziedzińcu schronu przy Placu Strzegomskim. Otwarciu sezonu letniego Klubu Muzeum będą towarzyszyć warsztaty przeznaczone zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

W atmosferze odpoczynku, radości i beztroski spróbujemy wspólnie uaktywnić wyobraźnię i podjąć twórcze działanie. Przewidziane są cztery różne formy zabaw obejmujące działania między innymi z kolorem, światłem i przestrzenią. Stworzymy też razem „Wiosenną Instalację Plenerową”
.
Z okazji prezentowanej w MWW od 28 kwietnia wystawy związanej z historią piłki nożnej – „Only a game?” zabawy zostaną uzupełnione aktywnościami w ramach specjalnego wydania Rozrusznika Wystaw, podczas którego zaproponujemy nowe spojrzenie na sport, piłkę, grę i jej doping.

Tych, którzy nie mają ochoty na sportowe emocje zapraszamy do przyniesienia własnych skarbów, malutkich zabawek, drobnych pamiątek. W trakcie warsztatów można będzie zobaczyć je w zupełnie nowym kontekście oraz wymienić się ze współuczestnikami.

Podczas majówki będzie aktywna scena muzyczna Klubu Muzeum. Artystyczną oprawę dźwiękowo-vidżejską pikniku poprowadzi Dj Sysło.

Zajęcia edukacyjne są bezpłatne. Wydarzenia w przestrzeni wystawy w cenie biletu do muzeum.