Nie ODBIJAJ się od muzeum, bez względu na wiek – wejdź do środka!

W czasie ferii zaplanuj wizytę w MWW – spędź aktywnie i twórczo poniedziałki oraz środy z edukatorką Natalią Gołubowską.

Czekają na Ciebie cztery warsztaty manualne z wykorzystaniem różnych technik grafiki warsztatowej. Zapisz się, przyjdź i poznaj podstawy druku wypukłego, wklęsłego czy strukturalnego.

W ramach spotkań poruszymy temat dzieła sztuki i kolekcjonowania m.in. na przykładzie kolekcji Muzeum Współczesnego Wrocław i kolekcji Dolnośląskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych. Przyjrzymy się również, co oznacza „oryginalny”, czy powielanie to kopiowanie, czym jest proces twórczy, jak podpis dzieła sztuki może mieć wpływ na jego wartość i co mówi nam o samym dziele.
Spotkania składają się z prelekcji, rozmowy i warsztatów.
 
 
WARSZTATY MANUALNE:

— 28.01 (poniedziałek), godz. 11.30–13.30
wiek uczestników 15+
„ODBIJ SIĘ” AUTOPORTRET W LINORYCIE

Tego dnia stworzysz i wykorzystasz fotograficzny szkic, użyjesz druku wypukłego do wykonania własnej odbitki. Przyjrzymy się grafice warsztatowej i fotografii cyfrowej. Autoportret stanie się dla nas punktem wyjścia.

— 30.01 (środa), godz. 11.30–13.30
wiek uczestników 15+
„OCZY SZEROKO OTWARTE” EKSPERYMENT Z SUCHĄ IGŁĄ

Tego dnia użyjesz druku wklęsłego do wykonania własnej odbitki. Wykorzystasz płytę CD zarówno jako nośnik (matryca) obrazu, jak i eksperymentalny sposób patrzenia. Oko pojawi się tu w różnych konfiguracjach.

— 4.02 (poniedziałek), godz. 11.30–13.30
wiek uczestników 9+ (z opiekunem)
„PRZYPADEK” TECHNIKA MONOTYPII

Tego dnia połączysz elementy grafiki warsztatowej z rysunkiem. Czy uda Ci się zaplanować i przewidzieć efekt końcowy własnej pracy? Czy powielisz obraz, a może wykonasz oryginalne dzieło sztuki? Jaką wartość może mieć przypadek?
BRAK WOLNYCH MIEJSC

— 6.02 (środa), godz. 11.30–13.30
wiek uczestników 9+ (z opiekunem)
„BEZ TYTUŁU” ZOBACZYĆ I POCZUĆ DRUK STRUKTURALNY

Tego dnia użyjesz różnorodnych materiałów do stworzenia odbitki graficznej. Wykorzystując faktury i kształty, puścisz wodze wyobraźni. Zbadasz czy uda Ci się zobaczyć odbitkę nie używając farby. Zwrócisz uwagę na zmysł wzroku i dotyku.