Miejski totem. Ogródek artystyczny

warsztaty dla młodzieży 14+ | zapisy
Od 24.08.2023 do 24.08.2023

Prace Marcina Kosiorka na wystawie To wydarzyło się naprawdę - oprócz tego, co zmyśliłem przenoszą nas w przestrzeń miejską bez wychodzenia poza ściany muzealne. Sztuka artysty zbliża do kultury hip-hopu oraz związanej z nią sztuki ulicznej. Obie te dziedziny niosą w sobie wiele aspektów natury polityczno-społecznej.

Po zapoznaniu się ze street artową wystawą, rozpoczniemy działanie twórcze. Stworzymy wielkoformatowe totemy, wykraczające poza tradycyjną formę plastyczną. Zastanowimy się, w jaki sposób przenieść ideę totemu na realia dużego miasta, z przefiltrowaniem przez to, co zazwyczaj odbywa się na poziomie chodnika. Będziemy unikać trendów i prawidłowości obecnych w sprofesjonalizowanej grafice.

Podczas warsztatów ważna będzie podstawowa sprawność manualna, niezbędna w pracy z materiałami ze sklepów budowlanych.

Prowadzenie:

Paweł Mildner – ilustrator i projektant graficzny, autor książek obrazkowych, twórca plakatów. Laureat wielu nagród i wyróżnień (The White Ravens, Golden Pinwheel Awards, Klub Twórców Reklamy, Polish Graphic Design Awards). Fascynację klasyczną grafiką z połowy XX wieku łączy z zainteresowaniem międzynarodową sceną graffiti. Mieszka i pracuje we Wrocławiu.

_____ UWAGA: Na warsztat obowiązują zapisy: mww.zapisy@gmail.com tel. 71 3564253

_____ Projekt Akademia Sztuki MWW dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Logotyp Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Miejski totem. Ogródek artystyczny

il. Marzena Waleńska

English AAA

Trwają prace modernizacyjne

Nasza strona ma już nową szatę graficzną i możesz już z niej korzystać. Musimy jednak jeszcze kilka rzeczy poprawić, aby stała się lepsza.

Jeśli widzisz na stronie jakąś nieprawidłowość, będziemy wdzięczni, jeśli ją nam zgłosisz.

Przepraszamy za niedogodności.

OK

Przypomnimy Ci o tym za 15 minut.