MISTRZOSTWO KOLORU. OGRÓDEK ARTYSTYCZNY

warsztat dla rodzin z dziećmi | zapisy zakmnięte
Od 20.08.2023 do 20.08.2023

Prace artystyczne Jana Chwałczyka skupiają się na świetle i cieniu. Tam, gdzie jest światło, jest też kolor. Artysta w nietypowy sposób ujawnia go za pomocą barwnych odbitych cieni. Warsztaty umożliwią przeniknięcie do świata optyki i fizyczne zrozumienie czym jest kolor, który widzi nasze oko.

Spojrzymy na teorię barw, poznamy charakterystykę kolorów przez rozszczepienie światła przy użyciu pryzmatu. Następnie, łącząc kolory farb, przeanalizujemy specyfikę mieszania się kolorów i ich poszczególnych odcieni. Rozmową i swoistą zabawą, wdamy się w szczegóły opozycji na kole barw, m.in. zimne-ciepłe, jasne-ciemne i zbadamy, które z nich tworzą silne kontrasty. Dodatkowo poznamy symbolikę kolorów oraz jakie aspekty emocjonalne i psychologiczne ze sobą niosą.

 

Prowadzenie:

Monika Konieczna – artystka wizualna, asystentka w pracowni rysunku na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Tworzy prace malarskie, instalacje wizualne, kolaże, performensy. W swoich pracach artystycznych nawiązuje do mitów, archetypów i rytuałów. Prywatnie, wielokrotnie dyskutowała z Janem Chwałczykiem, wspólnie z nim analizując teorię barw.

__________

UWAGA: zapisy zamknięte, brak miejsc

Na warsztat obowiązują zapisy:

mww.zapisy@gmail.com

tel. 71 3564253

__________

Projekt Akademia Sztuki MWW dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Logotyp Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

MISTRZOSTWO KOLORU. OGRÓDEK ARTYSTYCZNY

il. Marzena Waleńska

English AAA

Trwają prace modernizacyjne

Nasza strona ma już nową szatę graficzną i możesz już z niej korzystać. Musimy jednak jeszcze kilka rzeczy poprawić, aby stała się lepsza.

Jeśli widzisz na stronie jakąś nieprawidłowość, będziemy wdzięczni, jeśli ją nam zgłosisz.

Przepraszamy za niedogodności.

OK

Przypomnimy Ci o tym za 15 minut.