Muzeum bez nudy. Szkolenie dla trenerów zaawansowanych

Edukacja, Dorośli
Od 16.11.2019 do 16.11.2019

16 listopada Muzeum Współczesne Wrocław odwiedzi trzydziestoosobowa grupa pedagogów i nauczycieli z całej Polski. Uczestnicy szkolenia dla Trenerów Zaawansowanych, organizowanego przez Fundację Destination Imagination Polska w ciągu dwóch dni wezmą udział w szeregu interdyscyplinarnych spotkań warsztatowych. Jedno z nich, odbywające się właśnie w siedzibie Muzeum poprowadzi Joanna Sekuła – absolwentka wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. W trakcie warsztatu uczestnicy nie tylko oddadzą się pracy twórczej, ale także zapoznają się z ofertą edukacyjną Muzeum Współczesnego Wrocław. Mamy nadzieję, że będzie to początek owocnej i inspirującej współpracy z Fundacją Destination Imagination Polska.

Podczas warsztatów pt. Muzeum bez nudy oswoimy przestrzeń muzealną poprzez zabawę ze sztuką. Odkryjemy możliwości działań twórczych, jakie oferuje to miejsce. Po krótkiej prezentacji budynku oraz podobnych mu obiektów, zaadaptowanych na instytucje kultury, przejdziemy do ćwiczeń warsztatowych.

W wyniku naszych działań powstaną wyjątkowe obiekty estetyczne o ulotnym charakterze, których oryginalność uzależniona będzie od wykadrowanego i sfotografowanego fragmentu. Wspólnie zastanowimy się, do jakich działań mogłoby zainspirować nas pomieszczenie Beautiful Tube. Drugą część spotkania odbędziemy w Samoobsługowym Muzeum, gdzie stworzymy oniryczne obrazy, pozwalające dotrzeć nam do nieuświadomionych wcześniej pokładów kreatywności.

Uczestnicy: -- poznają nowoczesne sposoby wykorzystania przestrzeni muzealnej w czasie działań edukacyjnych; -- wypróbują metody edukacyjne, z których korzystają edukatorzy muzealni w pracy z dziećmi i młodzieżą; -- rozwiną takie kompetencje jak: współpraca, dobra organizacja pracy, kreatywność.

Prowadząca: Joanna Sekuła – absolwentka wrocławskiej ASP (Wydział Ceramiki i Szkła), Akademii Pedagogicznej im. J. Długosza w Częstochowie oraz Dolnośląskiej Szkoły Wyższej (Arteterapia). Na co dzień prowadzi pracownię ceramiki w MDK Śródmieście – Wrocław oraz warsztaty w Muzeum Współczesnym Wrocław. Pracę dydaktyczną opiera na twórczej zabawie ze sztuką, kształtując wrażliwość i rozwijając pasję dzieci i młodzieży. W pracy twórczej eksperymentuje z materią ceramiczną. Tworzy obiekty estetyczne, inspirowane wielowymiarowością i niejednoznacznością rzeczywistości. Zafascynowana twórczością dziecka, jogą i magicznym realizmem. Uczestniczka wielu konkursów, wystaw i wydarzeń artystycznych.

Więcej informacji: -- www.facebook.com/pracowniaceramikimdk -- www.facebook.com/ceramikaunikatowa -- muzeumwspolczesne.pl/szkola-w-miescie -- muzeumwspolczesne.pl/rozrusznik-bez-barier

Muzeum bez nudy. Szkolenie dla trenerów zaawansowanych

fot. Jerzy Wypych

English AAA

Trwają prace modernizacyjne

Nasza strona ma już nową szatę graficzną i możesz już z niej korzystać. Musimy jednak jeszcze kilka rzeczy poprawić, aby stała się lepsza.

Jeśli widzisz na stronie jakąś nieprawidłowość, będziemy wdzięczni, jeśli ją nam zgłosisz.

Przepraszamy za niedogodności.

OK

Przypomnimy Ci o tym za 15 minut.