Najmłodsi w muzeum? Jak najbardziej! Cykl warsztatów kwiecień–czerwiec 2020: MUZEALNI ODKRYWCY #1

Edukacja, Szkoły i przedszkola

Warsztaty dla grup przedszkolnych oraz klas I–III szkół podstawowych. Nowe tematy!

Celem zajęć jest oswojenie najmłodszych odbiorców z przestrzenią muzealną poprzez edukacyjne zabawy i działania manualne. Warsztaty pozwolą dzieciom poznać muzeum od środka. Najmłodsi w praktyce dowiedzą się czym zajmują się pracownicy MWW. Każdy temat oferuje inne działanie, pozwala odkryć różne funkcje muzeum.     Tematy do wyboru:     JAK POKAZAĆ SZTUKĘ?

Czym jest wystawa sztuki? Co wyróżnia miejsce gdzie się odbywa? Kto ją przygotowuje?

Zapraszamy dzieci na warsztaty, które pozwolą im zbadać temat w praktyce!

-- uczestnicy odwiedzą jedną z muzealnych wystaw -- wspólnie odkryją znaczenie takich słów jak: dzieło sztuki, wystawa, kurator, opiekun widowni -- nauczą się krytycznie patrzeć na przestrzeń wystawienniczą -- sprawdzą jak orientują się w przestrzeni -- opracują fragment własnej wystawy     CO KOLEKCJONUJE MUZEUM?

Kto to jest kolekcjoner? Czemu Muzeum kolekcjonuje dzieła? Jaka przyszłość czeka prace przechowywane w Muzeum?

Zapraszamy dzieci na warsztaty, które pozwolą im zbadać temat w praktyce!

-- uczestnicy odwiedzą jedną z muzealnych wystaw -- dowiedzą się czym jest kolekcja; poznają zasady kolekcjonowania dzieł sztuki w Muzeum -- uporządkują dzieła sztuki według własnego klucza; zdecydują jakie cechy dzieł są dla nich najistotniejsze i według nich opracują własną kolekcję -- spróbują określić wartość zebranych dzieł sztuki, poszerzą swoją kolekcję o nowe obiekty     ZAPISY PRZEZ FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY >>>     Zajęcia trwają do 1,5 godz., odbywają się w poniedziałki w godz. 10.00, 12.00, 13.45 w przestrzeni Beautiful Tube (2. piętro). Zbiórka na parterze.     Koszt warsztatu: 150 zł / grupa do 25 osób     W przypadku bardziej liczebnych grup prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny: edukacja@muzeumwspolczesne.pl tel. 71 356 42 53     Prowadząca: Grażyna Kryńska – ukończyła studia na kierunku pedagogika resocjalizacyjna i penitencjarna oraz pedagogika ogólna. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym i szkolnym oraz w pracy z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie. Aktualnie przewodniczka i edukatorka w Hydropolis: Centrum wiedzy i nauki o wodzie

Najmłodsi w muzeum? Jak najbardziej! Cykl warsztatów kwiecień–czerwiec 2020: MUZEALNI ODKRYWCY #1

il. Patrycja Mastej

English AAA

Trwają prace modernizacyjne

Nasza strona ma już nową szatę graficzną i możesz już z niej korzystać. Musimy jednak jeszcze kilka rzeczy poprawić, aby stała się lepsza.

Jeśli widzisz na stronie jakąś nieprawidłowość, będziemy wdzięczni, jeśli ją nam zgłosisz.

Przepraszamy za niedogodności.

OK

Przypomnimy Ci o tym za 15 minut.