Warsztaty dla grup przedszkolnych oraz klas I–III szkół podstawowych. Nowe tematy!

Celem zajęć jest oswojenie najmłodszych odbiorców z przestrzenią muzealną poprzez edukacyjne zabawy i działania manualne. Warsztaty pozwolą dzieciom poznać muzeum od środka. Najmłodsi w praktyce dowiedzą się czym zajmują się pracownicy MWW. Każdy temat oferuje inne działanie, pozwala odkryć różne funkcje muzeum.

Tematy do wyboru:

JAK POKAZAĆ SZTUKĘ?

Czym jest wystawa sztuki? Co wyróżnia miejsce gdzie się odbywa? Kto ją przygotowuje?

Zapraszamy dzieci na warsztaty, które pozwolą im zbadać temat w praktyce!

— uczestnicy odwiedzą jedną z muzealnych wystaw
— wspólnie odkryją znaczenie takich słów jak: dzieło sztuki, wystawa, kurator, opiekun widowni
— nauczą się krytycznie patrzeć na przestrzeń wystawienniczą
— sprawdzą jak orientują się w przestrzeni
— opracują fragment własnej wystawy

CO KOLEKCJONUJE MUZEUM?

Kto to jest kolekcjoner? Czemu Muzeum kolekcjonuje dzieła? Jaka przyszłość czeka prace przechowywane w Muzeum?

Zapraszamy dzieci na warsztaty, które pozwolą im zbadać temat w praktyce!

— uczestnicy odwiedzą jedną z muzealnych wystaw
— dowiedzą się czym jest kolekcja; poznają zasady kolekcjonowania dzieł sztuki w Muzeum
— uporządkują dzieła sztuki według własnego klucza; zdecydują jakie cechy dzieł są dla nich najistotniejsze i według nich opracują własną kolekcję
— spróbują określić wartość zebranych dzieł sztuki, poszerzą swoją kolekcję o nowe obiekty

ZAPISY PRZEZ FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY >>>

Zajęcia trwają do 1,5 godz., odbywają się w poniedziałki w godz. 10.00, 12.00, 13.45 w przestrzeni Beautiful Tube (2. piętro). Zbiórka na parterze.

Koszt warsztatu:
150 zł / grupa do 25 osób

W przypadku bardziej liczebnych grup prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny:
edukacja@muzeumwspolczesne.pl
tel. 71 356 42 53

Prowadząca: Grażyna Kryńska – ukończyła studia na kierunku pedagogika resocjalizacyjna i penitencjarna oraz pedagogika ogólna. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym i szkolnym oraz w pracy z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie. Aktualnie przewodniczka i edukatorka w Hydropolis: Centrum wiedzy i nauki o wodzie