NIEDZIELNE WARSZTATY RODZINNE
--- czerwiec

Edukacja, Dzieci, Rodziny
Od 01.06.2014 do 29.06.2014

Zapraszamy rodziców z dziećmi w każdą niedzielę o 13.30. Warsztat trwa godzinę i składa się z dwóch części. Na początku spotkania wspólnie zwiedzamy aktualną wystawę i rozmawiamy o znajdujących się na niej pracach. Podczas drugiej części warsztatu przechodzimy do działań manualnych, które umożliwią wszystkim twórcze wykorzystanie rozbudzonej wrażliwości i wyobraźni.

Harmonogram działań:

01.06.2014 DZIEŃ DZIECKA Z POMYSŁAMI

Specjalny warsztat poświęcony będzie wystawie prac Stanisława Dróżdża pt. „Pomysły”. Ten artysta tworzył charakterystyczne słowa-obrazy i wizualne wiersze. Jego monumentalna praca zdobi fasadę schronu będącego tymczasową siedzibą MWW. Odbijając na dużej przestrzeni kolorowe litery my również stworzymy monumentalne dzieło sztuki. Z okazji Dnia Dziecka zajęciom towarzyszyć będą dodatkowe atrakcje plenerowo-artystyczne, które zamienią warsztat w niezwykły piknik

15.06.2014 MAGAZYN - PUDEŁKO Podczas zajęć odwiedzimy po raz pierwszy wystawę prezentującą Magazyn Aspen. Była to bardzo nietypowa publikacja: interdyscyplinarny magazyn poświęcony różnym zjawiskom kultury, wydawany w formie pudełek wypełnionych różnymi materiałami. W środku znajdowały się m.in. teksty literackie, dzieła plastyczne, nagrania muzyczne. Magazyn w takiej formie mógł być „czytany” przez wiele osób naraz. W praktycznej części warsztatu my również wykonamy pudełka pełne niezwykłej treści, którą będziemy mogli wspólnie odczytywać.

22.06.2014 NIEUŻYTKI SZTUKI. WARSZTAT W OGRODZIE

Podczas tego warsztatu opowiemy sobie o sztuce inspirowanej naturą i twórczo popracujemy w muzealnym ogrodzie czyli na Nieużytkach Sztuki. Nieużytki Sztuki to projekt artystki Elżbiety Jabłońskiej odbywający się równolegle w różnych miastach w Polsce. Polega na zagospodarowaniu terenów zielonych, kawałków ziemi, przyległych do publicznych galerii i muzeów, poprzez przekształcanie ich w kolorowe ogródki. Przestrzenie te zmieniają się z nieużytków w miejsca integracji przy wspólnej pracy, zabawie i odpoczynku. Podczas praktycznej części warsztatów stworzymy kolorowe wiatraki, które dodadzą ogrodowi pozytywnej eko-energii.

29.06.2014 POWRÓT PLASTYKI

W ramach warsztatu po raz pierwszy zwiedzimy nową wystawę MWW prezentującą prace Krzysztofa Mężyka. Artysta na swoich abstrakcyjnych obrazach przedstawia autonomiczne światy złożone z tajemniczych kształtów i kolorów. Podczas warsztatu będziemy uczyć się oglądać i odczytywać abstrakcyjne obrazy a w części praktycznej zajęć wykonamy własne ekspresyjne dzieła malarskie.

Warsztaty są bezpłatne – zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: edukacja@muzeumwspolczesne.pl

Patroni:

 

NIEDZIELNE WARSZTATY RODZINNE <br> --- czerwiec

il. Patrycja Mastej

English AAA

Trwają prace modernizacyjne

Nasza strona ma już nową szatę graficzną i możesz już z niej korzystać. Musimy jednak jeszcze kilka rzeczy poprawić, aby stała się lepsza.

Jeśli widzisz na stronie jakąś nieprawidłowość, będziemy wdzięczni, jeśli ją nam zgłosisz.

Przepraszamy za niedogodności.

OK

Przypomnimy Ci o tym za 15 minut.