Coniedzielne warsztaty rodzinne
--- wrzesień

Edukacja, Dzieci, Rodziny
Od 07.09.2014 do 28.09.2014

Zapraszamy rodziców z dziećmi w każdą niedzielę o 13.30. Warsztat trwa godzinę i składa się z dwóch części. Na początku spotkania wspólnie zwiedzamy aktualną wystawę i rozmawiamy o znajdujących się na niej pracach. Podczas drugiej części warsztatu przechodzimy do działań manualnych, które umożliwią wszystkim twórcze wykorzystanie rozbudzonej wrażliwości i wyobraźni.

Harmonogram działań:

07.09.2014 CZAS PORUSZONY

Warsztat poświęcony będzie wystawie prezentowanej w ramach tegorocznego TIFFu czyli Trochę Innego Festiwalu Fotografii. Jego motywem przewodnim jest czas, który gra decydującą rolę w fotografii. Tym razem skupimy się na czasie, który upływa przed obiektywem. Zobaczymy jak nasze poruszenie i czas naświetlania ustawiony w aparacie wpływają na jakość zdjęcia. Przekonamy się, że poruszenie w fotografii ma swoją wartość i nieostre zdjęcia niekoniecznie trzeba kasować.

14.09.2014 KONTEMPLACJA MOMENTU

Refleksja nad naszym funkcjonowaniem w teraźniejszości jest obecna zarówno na wystawie prezentowanej w ramach tegorocznego TIFFu, jak i u Piotra Blajerskiego, którego prace można zobaczyć na czwartym piętrze MWW. Oglądając obie wystawy po raz ostatni zastanowimy się nad upływającym czasem i spróbujemy się maksymalnie skupić na teraźniejszości. Zainspirowani jedną z prac Piotra Blajerskiego będziemy kontemplować zwykłe przedmioty i wykonywać niezwykłe rysunki.

21.09.2014 PŁYNNE GRANICE CIAŁ

Podczas warsztatu odwiedzimy nowo otwartą interaktywną przestrzeń na drugim piętrze muzeum. Tym razem skupimy się na ciałach i połączeniu pomiędzy naszą fizycznością a psychiką. Sprawdzimy jak ruch, wysiłek, napięcie i rozluźnienie wpływa na nasz odbiór rzeczywistości i zdolność do tworzenia. W czasie zajęć będziemy pracować nad formami artystycznych ślimaków posługując się najpierw wszystkimi zmysłami, a następnie samym dotykiem.

28.09.2014 DJ-SKIE INTERAKCJE

Sztuka współczesna często wychodzi poza podział na artystę tworzącego dzieło i widza, który je kontempluje. Zamiast tego powstają prace, które przełamują te granice, przyjmując formę gry i interaktywnej zabawy. Podczas najbliższego warsztatu odwiedzimy nową wystawę MWW zatytułowaną In Progress. Prezentuje ona wybór instalacji, zapisów filmowych, wideo oraz fotografii z kolekcji Dolnośląskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych. My skupimy się na pracy Pawła Janickiego Vinyl Video Delay. Pozwala ona na wcielenie się w rolę DJ’a i manipulowanie obrazami samego siebie przez scratchowanie płyty winylowej i komendy przesyłane przez Internet. Podczas warsztatu poznamy również inne przykłady sztuki angażującej odbiorcę w różne formy działania, a w części praktycznej zajęć stworzymy własne projekty interaktywnych instalacji multimedialnych.

Warsztaty są bezpłatne – zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: edukacja@muzeumwspolczesne.pl

Patroni:

 

Coniedzielne warsztaty rodzinne <br> --- wrzesień

il. Patrycja Mastej

English AAA

Trwają prace modernizacyjne

Nasza strona ma już nową szatę graficzną i możesz już z niej korzystać. Musimy jednak jeszcze kilka rzeczy poprawić, aby stała się lepsza.

Jeśli widzisz na stronie jakąś nieprawidłowość, będziemy wdzięczni, jeśli ją nam zgłosisz.

Przepraszamy za niedogodności.

OK

Przypomnimy Ci o tym za 15 minut.