Zapraszamy rodziców z dziećmi w każdą niedzielę o 13.30. Warsztat trwa godzinę i składa się z dwóch części. Na początku spotkania wspólnie zwiedzamy aktualną wystawę i rozmawiamy o znajdujących się na niej pracach. Podczas drugiej części warsztatu przechodzimy do działań manualnych, które umożliwią wszystkim twórcze wykorzystanie rozbudzonej wrażliwości i wyobraźni.

Harmonogram działań:

7.07 LUXUS EVENT SHOWS

Podczas tego warsztatu przyjrzymy się artystycznym akcjom, które inicjowali artyści grupy Luxus. Ich celem mogła być zabawa lub społeczny protest (czasami jedno i drugie). Podczas tego warsztatu zastanowimy się również nad tym czy sztuce potrzebne są skandale.

14.07 MAGAZYN LUXUS 2013

Grupa Luxus wydawała czasopismo “ Magazyn Luxus” poświęcone traktowanej z przymrużeniem oka kulturze popularnej. Artyści z mieszaniną fascynacji i kpiny umieszczali tam elementy, które kojarzyły im się z luksusem z Zachodu. Podczas warsztatu wykorzystamy elementy współczesnej popkultury do stworzenia luksusowych magazynów.

21.07 PAJĘCZE INSTALACJE

Podczas tego spotkania obejrzymy instalacje, które znajdują się w różnych miejscach schronu. Przyjrzymy się zaskakującym materiałom z jakich korzystają artyści tworząc swoje prace. Następnie wykorzystując nici i światło ultrafioletowe stworzymy efemeryczną, trójwymiarową konstrukcję.

28.07 PUDEŁKO DO ZAGLĄDANIA

Warsztat poświęcony będzie pracom artystów, które wywodzą się z nurtu sztuki konceptualnej. Zobaczymy, że idee jakie się za nimi kryją, wcale nie muszą być skomplikowane. W drugiej części warsztatu opracujemy własne konceptualne dzieła.

Warsztaty są bezpłatne – zgłoszenia prosimy przesyłać na adres:

edukacja@muzeumwspolczesne.pl

Patroni medialni: