Zapraszamy dzieci w wieku 4–11 lat wraz z rodzicami w trzy niedziele października (7, 21 i 28.10) o godz. 13.30.
 
Warsztat trwa półtorej godziny i składa się z dwóch części. Na początku spotkania wspólnie zwiedzamy aktualną wystawę i rozmawiamy o znajdujących się na niej pracach. Podczas drugiej części warsztatu przechodzimy do działań manualnych, które umożliwią wszystkim twórcze wykorzystanie rozbudzonej wrażliwości i wyobraźni.
 
 
Program Niedzielnych Warsztatów Rodzinnych
– październik 2018:

 
7.10.2018 CZY DZIEŁO SZTUKI MOŻE DO KOGOŚ NALEŻEĆ?
gra muzealna na wystawie Praktyka okupacji dzieła

 
Cykl październikowych Niedzielnych Warsztatów Rodzinnych rozpoczniemy nietypową grą muzealną. Niezwykła, bogata i pełna zagadek przestrzeń wystawy Praktyka okupacji dzieła (w ramach tegorocznej edycji TIFF Festival), przypominająca laboratorium badawcze lub magazyn pełen dzieł sztuki, posłuży nam do zabawy – wcielimy się w rolę naukowców analizujących prawdziwe autorstwo prac z kolekcji Muzeum Współczesnego Wrocław. Założymy białe rękawiczki, weźmiemy lupy i karty muzealnego „questa” a następnie wyruszmy w podróż po zakamarkach wystawy! Warsztaty obejmują zwiedzanie wystawy.
Zajęcia poprowadzi Agata Iżykowska-Uszczyk.
 
 
21.10.2018 KOSMOS W SŁOIKU / brak wolnych miejsc
 
Co łączy Górny Śląsk i wyprawę ludzi na księżyc? Czy chciałbyś wziąć udział w galaktycznej przygodzie? Podczas niedzielnych warsztatów dowiemy się czym była misja Apollo 13, dlaczego człowiek nie był jeszcze na Marsie oraz czy na naszej planecie są miejsca przypominające kosmos. W trakcie spotkania wybierzemy się na wystawę fotografii Kai Raty Kajnikaj. Artystka poprzez swoje prace, które są komentarzem do kosmicznych zdobyczy ludzkości, mierzy się z niespełnionymi marzeniami oraz wiarą w to, że tylko niebo jest limitem. Podczas zajęć praktycznych przeprowadzimy kilka eksperymentów chemicznych: stworzymy ciecz nienewtonowską, sprawdzimy jak stworzyć kolorowe bąbelki w słoiku używając oleju i sody oczyszczonej oraz nadmuchamy balony używając sody i octu – będzie się działo! Warsztaty obejmują zwiedzanie wystawy.
Zajęcia poprowadzi Anna Nowak.
 
 
28.10.2018 WZDŁUŻ CIAŁA
 
Warsztaty w oparciu o wystawę Ucieleśnione. Dzieła z Kolekcji Dolnośląskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych zainspirują nas do wykorzystania własnego ciała jako narzędzia twórczego działania. Na początek wprawimy ciało w ruch, wykonując powtarzalne ćwiczenia oraz obserwując przy tym możliwości jego ułożenia. Następnie w oparciu o prezentowane prace Radka Ślanego stworzymy abstrakcyjne rysunki, bawiąc się obrysem własnego ciała, powielaniem go w różnorodnych ustawieniach czy kolorach. Zabawa linią oraz ruchem pozwoli nam na wyrażenie drzemiącej, w małym i dużym ciele, ekspresji. Warsztaty obejmują prezentację wybranych z wystawy prac.
Zajęcia poprowadzi Natalia Gołubowska.
 
 
Kalendarz Niedzielnych Warsztatów
Rodzinnych 2018 >>>

 
 
Warsztaty są bezpłatne – zgłoszenia prosimy przesyłać na adres:
edukacja@muzeumwspolczesne.pl
 
 
Patroni medialni:

 


 
Wsparcie działań edukacyjnych: