Zapraszamy dzieci w wieku 4–11 lat wraz z rodzicami w trzy niedziele listopada (4, 18 i 25.11) o godz. 13.30.
 
Warsztat trwa półtorej godziny i składa się z dwóch części. Na początku spotkania wspólnie zwiedzamy aktualną wystawę i rozmawiamy o znajdujących się na niej pracach. Podczas drugiej części warsztatu przechodzimy do działań manualnych, które umożliwią wszystkim twórcze wykorzystanie rozbudzonej wrażliwości i wyobraźni.
 
 
Program Niedzielnych Warsztatów Rodzinnych
– listopad 2018:

 
4.11.2018 GRANICE WYOBRAŹNI
 
Niedzielne warsztaty wokół wystawy Elli Littwitz I wody stały się piołunem zabiorą nas w obszary Morza Śródziemnego. Przyjrzymy się jego specyfice od koloru po kompozycję – zapoznając się przy tym z dwoma jej rodzajami – dynamiczną i statyczną. Punktem wyjścia do działań artystycznych staną się dla nas trzy rzeźby artystki o zagadkowych tytułach 1 066 636 (wschód), 461 493 (centrum), 38 933 (zachód), których znaczenie wspólnie spróbujemy odgadnąć. Na podobieństwo dzieł artystki stworzymy własne płaskorzeźby z niebieskiego niczym morze papieru. Przyjrzymy się również twórczości izraelskiej artystki, którą inspirują archeologia, historia, botanika, kultura i polityka.
Warsztaty obejmują zwiedzanie wystawy.
Zajęcia poprowadzi Natalia Gołubowska
 
 
18.11.2018 SZTUKA UCZUĆ
 
Podczas kolejnych listopadowych warsztatów poznamy twórczość wrocławskiej artystki Anny Szpakowskiej-Kujawskiej, która w swojej różnorodnej sztuce posługuje się malarstwem, rysunkiem, ceramiką, rzeźbą oraz kolażem. Zwiedzimy wystawę jej prac z cyklu Zmęczeni prezentowaną w Muzeum Współczesnym Wrocław, a także poznamy miejsca, w których możemy znaleźć dzieła artystki znajdujące się w przestrzeni publicznej miasta. Monumentalne głowy tytułowych Zmęczonych staną się pretekstem do rozmowy o uczuciach i sposobach oddawania ich przez artystów w swoich dziełach. Podczas zajęć manualnych, pracując w glinie, postaramy się stworzyć rzeźbiarskie portrety naszych bliskich wyrażające radość, złość, smutek lub miłość.
Warsztaty obejmują zwiedzanie wystawy.
Zajęcia poprowadzi Anna Nowak.
 
 
25.11.2018 ELEMENTY KRAJOBRAZU / BRAK WOLNYCH MIEJSC
 
Ostatnia rodzinna niedziela listopada przybliży nam postać znanego wrocławskiego artysty rzeźbiarza i architekta Alojzego Gryta, którego realizacje możemy oglądać na wystawie Czas – okruchy, fragmenty, znaki, a także w przestrzeni publicznej m.in. fontanna Zdrój na wrocławskim rynku. Tematyka jego dzieł oraz materiały, które wykorzystuje w swoich pracach staną się dla nas punktem wyjścia do działań plastycznych. Kamień, szkło i sznurek to elementy, które wytyczą nam drogę w budowaniu autorskiego krajobrazu – witraża na szkle. Zainspirowani obiektami artysty spojrzymy na własną pracę z nieco innej perspektywy.
Warsztaty obejmują zwiedzanie wystawy.
Zajęcia poprowadzi Natalia Gołubowska.
 
 
Kalendarz Niedzielnych Warsztatów
Rodzinnych 2018 >>>

 
 
Warsztaty są bezpłatne – zgłoszenia prosimy przesyłać na adres:
edukacja@muzeumwspolczesne.pl
 
 
Patroni medialni:

 


 
Wsparcie działań edukacyjnych: