Zapraszamy rodziców z dziećmi w każdą niedzielę o 13.30. Warsztat trwa godzinę i składa się z dwóch części. Na początku spotkania wspólnie zwiedzamy aktualną wystawę i rozmawiamy o znajdujących się na niej pracach. Podczas drugiej części warsztatu przechodzimy do działań manualnych, które umożliwią wszystkim twórcze wykorzystanie rozbudzonej wrażliwości i wyobraźni.

Harmonogram działań:

5.5 EKO SZTUKA

Recykling jest modny również w sztuce. Podczas tego warsztatu zapoznamy się z pracami artystów, poruszających w swojej twórczości ekologiczne wątki. Przyjrzymy się wizualnym manifestom walki o środowisko i pracom które powstają przy wykorzystaniu surowców wtórnych. Następnie wykonamy własne eko-dzieła. Prosimy o przyniesienie na warsztat plastikowych pojemników (butelek, opakowań po jogurtach itp.). Będzie to materiał wykorzystany przy ćwiczeniu.

12.05 MAGAZYN LUXUS

Nowa wystawa w Muzeum Współczesnym Wrocław prezentuje prace grupy LUXUS. Schron zamienił się w prawdziwy magazyn dóbr luksusowych. Znajdują się w nim hipnotycznie kolorowe obrazy, instalacje z bambusa, koty z Chin, brodate lalki Barbie, niejadalne wyroby cukiernicze oraz plan bitwy pod Kłobuckiem. Oglądając wystawę będziemy rozmawiać o popkulturze i o micie zachodniego luksusu.

19.05 LUXUS BUDUJE PANORAMĘ ŚWIATA

Panorama to dzieło kompletne i totalne, a widz podczas jej oglądania znajduje się w środku wykreowanego przez artystów świata. Podczas tego warsztatu przyjrzymy się stworzonej przez członków grupy LUXUS cyberpunkowej rzeczywistości. Artyści z różnorodnych materiałów tj. plastik, folia, balony i kartony, tworzyli scenografię swoich występów. Zobaczymy jak wyglądało zbudowane przez nich Miasto Luxusu.

26.05 LUKSUSOWY STREET ART MADE IN POLAND

Podczas tego warsztatu bliżej przyjrzymy się szablonom. Te bardzo proste wizualnie znaki mogą pojawić się wszędzie: w gazetach, na ulicach, budynkach, samochodach, ubraniach. Szablony niosą ze sobą różny przekaz. Czasami jest to żart, a czasami śmiertelnie poważny apel. Wykonywane przez grupę LUXUS szablony nawiązują często do świata sztuki i popkultury, przedstawiając min. Charliego Chaplina, Myszkę Miki, żelazko Man Raya albo “Lekcję anatomii doktora Tulpa” Rembrandta.

Warsztaty są bezpłatne – zgłoszenia prosimy przesyłać na adres:
edukacja@muzeumwspolczesne.pl

Patron medialny :