Zapraszamy dzieci w wieku 4–11 lat wraz z rodzicami w dwie niedziele grudnia (2 i 16.12) o godz. 13.30.
 
Warsztat trwa półtorej godziny i składa się z dwóch części. Na początku spotkania wspólnie zwiedzamy aktualną wystawę i rozmawiamy o znajdujących się na niej pracach. Podczas drugiej części warsztatu przechodzimy do działań manualnych, które umożliwią wszystkim twórcze wykorzystanie rozbudzonej wrażliwości i wyobraźni.
 
 
Program Niedzielnych Warsztatów Rodzinnych
– grudzień 2018:

 
2.12.2018 ŚWIĘTUJEMY 120. ROCZNICĘ URODZIN KATARZYNY KOBRO!
 
Kto nie lubi urodzin i związanych z nim obrzędów? Czy celebrowanie urodzin w muzeum jest możliwe i jak może wyglądać? Jak wspominamy wielkich artystów? Wraz ze „Sztruksowym zającem” zapraszamy na niedzielne warsztaty rodzinne, podczas których przyjrzymy się zwyczajom zarówno tym osobistym, jak i instytucjonalnym. Postawimy się zarówno w sytuacji gościa, jak i jubilata. Inspirując się wystawą Medytacje Fibonacciego + Sztruksowy zając | wobec Katarzyny Kobro (1898–1951), stworzymy samodzielnie prezenty, nie zabraknie również artystycznych słodkości dla najmłodszych.
Warsztaty obejmują zwiedzanie wystawy.
Zajęcia poprowadzi Natalia Gołubowska
 
 
16.12.2018 RODZINNE WARSZTATY ŚWIĄTECZNE
 
Święta już tuż tuż… i z tej okazji niedzielne warsztaty zamienią się w fabrykę ozdób świątecznych. Wspólnie złożymy sobie świąteczne życzenia, porozmawiamy o naszych domowych tradycjach i dowiemy się, jakie są zwyczaje świąteczne w różnych krajach. Podczas zajęć warsztatowych, inspirując się dziełami sztuki w naszym muzeum, stworzymy współczesne, artystyczne ozdoby choinkowe.
Zajęcia poprowadzi Anna Nowak.
 
 
Kalendarz Niedzielnych Warsztatów
Rodzinnych 2018 >>>

 
 
Warsztaty są bezpłatne – zgłoszenia prosimy przesyłać na adres:
edukacja@muzeumwspolczesne.pl
 
 
Patroni medialni:

 


 
Wsparcie działań edukacyjnych: