Zapraszamy dzieci w wieku 4–11 lat wraz z rodzicami w dwie niedziele stycznia (20 i 27.01) o godz. 13.30.
 
Warsztat trwa półtorej godziny i składa się z dwóch części. Na początku spotkania wspólnie zwiedzamy aktualną wystawę i rozmawiamy o znajdujących się na niej pracach. Podczas drugiej części warsztatu przechodzimy do działań manualnych, które umożliwią wszystkim twórcze wykorzystanie rozbudzonej wrażliwości i wyobraźni.
 
 
Program Niedzielnych Warsztatów Rodzinnych
– styczeń 2019:

 
20.01.2019 PŁYNNE PIĘKNO
 
Czas płynie. Pierwsze warsztaty rodzinne w nowym roku zabiorą nas na głębokie wody. Zmierzymy się twórczo ze słowem topiel w kontekście fotografii Marcina Płonki. Grząskie bagno, wzburzone, pieniące się wody i zacieki staną się dla nas punktem wyjścia w tworzeniu malarskiego krajobrazu. Stworzymy i wykorzystamy płynną kolorową ciecz, żeby następnie, bez użycia pędzla, a z wykorzystaniem zaskakujących narzędzi, uzyskać efekt niczym z fotografii prezentowanych na wystawie Topiel Marcina Płonki.
Warsztaty obejmują zwiedzanie wystawy.
Zajęcia poprowadzi Agata Iżykowska-Uszczyk.
 
 
27.01.2019 ZAMKNIĘTE W BUTELCE
 
Ostatni raz w ramach Niedzielnych Warsztatów Rodzinnych zadziałamy twórczo wokół wystawy Elli Littwitz I wody stały się piołunem. Inspiracją stanie się dla nas dzieło De facto – butelka po napoju Coca-Cola wypełniona wodą zebraną w różnych krajach basenu Morza Śródziemnego. W ramach warsztatów manualnych wykonamy autorską butelkę, zamieniając plastikową na szklaną. Stanie się ona dla nas podstawą i materiałem do opowieści o morskich przeciwnościach losu. Dowiemy się również jaką historię kryje w sobie praca De facto. Podczas zajęć wykorzystamy technikę malowania na szkle, przy czym nie zabraknie również wody.
Warsztaty obejmują zwiedzanie wystawy.
Zajęcia poprowadzi Natalia Gołubowska.
 
 
Warsztaty są bezpłatne – zgłoszenia prosimy przesyłać na adres:
edukacja@muzeumwspolczesne.pl
 
 
Patroni medialni:

 


 
Wsparcie działań edukacyjnych: