Niedzielne warsztaty rodzinne
--- grudzień

Edukacja, Dzieci, Rodziny
Od 01.12.2013 do 15.12.2013

Zapraszamy rodziców z dziećmi w każdą niedzielę o 13.30. Warsztat trwa godzinę i składa się z dwóch części. Na początku spotkania wspólnie zwiedzamy aktualną wystawę i rozmawiamy o znajdujących się na niej pracach. Podczas drugiej części warsztatu przechodzimy do działań manualnych, które umożliwią wszystkim twórcze wykorzystanie rozbudzonej wrażliwości i wyobraźni.

Harmonogram działań:

1.12.13 SZKOŁA (NIE)WESOŁA

Eva Kotatkova w swoich pracach często przedstawia uczniów i proces uczenia się. Szkoła jest miejscem, w którym przyswajamy nową wiedzę, ale też uczymy się zasad funkcjonowania w społeczeństwie. Jest miejscem, gdzie obowiązują konkretne reguły zachowań, ustalają się społeczne hierarchie, a władza egzekwowana jest w oparciu o system nagród i kar. Podczas warsztatu za pomocą działań artystycznych postaramy się odwrócić panujące w szkole reguły i zachować atmosferę sprzyjającą uczeniu się i kreatywnym działaniom.

DIZAJNERSKIE OZDOBY ŚWIĄTECZNE

6-8.12.13 w Muzeum Współczesnym odbywają się Targi Sztuki Ring. W pierścieniu na piątym piętrze swój asortyment zaprezentują najważniejsze wrocławskie galerie. Przy tej okazji podczas warsztatu wykonamy designerskie ozdoby świąteczne. Nie będą to jednak mikołaje, renifery, aniołki i gwiazdki, tylko....cyrkowcy. Naszą choinkę przyozdobią syjamskie siostry, kobieta z brodą i chłopiec z dużą głową, który uwierzył w siebie i spełnił swoje marzenia. Do pracy zainspiruje nas piękna książka ,,Cyrkowcy” opublikowana przez Wydawnictwo Format.

15.12.13 SMAKOWE INGERENCJE

Warsztat będzie ostatnią szansą na spotkanie z wyjątkowym czeskim artystą Jirim Kovandą i jego subtelną, efemeryczną sztuką. Kovanda w swojej pracy często wykorzystywał nietypowe materiały - wśród nich również cukier, sól, ziarenka grochu i makaron. Umieszczając je w zaskakujących miejscach nadawał im nową estetyczną wartość. My również wykorzystamy nietypowe tworzywa do aranżacji własnych artystycznych przestrzeni. To ostanie spotkanie w 2013 roku będzie również podsumowaniem całorocznego cylku Rozrusznika Wystaw - Niedzielnych Warsztatów Rodzinnych, podczas którego zaprezentujemy wybrane prace uczestników oraz przywołamy atmosferę minionych spotkań pokazując ich dokumentację fotograficzną.

Warsztaty są bezpłatne – zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: edukacja@muzeumwspolczesne.pl   Patroni medialni:

Niedzielne warsztaty rodzinne <br> --- grudzień

il. Patrycja Mastej

English AAA

Trwają prace modernizacyjne

Nasza strona ma już nową szatę graficzną i możesz już z niej korzystać. Musimy jednak jeszcze kilka rzeczy poprawić, aby stała się lepsza.

Jeśli widzisz na stronie jakąś nieprawidłowość, będziemy wdzięczni, jeśli ją nam zgłosisz.

Przepraszamy za niedogodności.

OK

Przypomnimy Ci o tym za 15 minut.