Zapraszamy dzieci w wieku 4–11 lat wraz z rodzicami w dwie niedziele czerwca (16 i 23.06) o godz. 13.30.
 
Warsztat trwa półtorej godziny i składa się z dwóch części. Na początku spotkania wspólnie zwiedzamy aktualną wystawę i rozmawiamy o znajdujących się na niej pracach. Podczas drugiej części warsztatu przechodzimy do działań manualnych, które umożliwią wszystkim twórcze wykorzystanie rozbudzonej wrażliwości i wyobraźni.
 
 
Program Niedzielnych Warsztatów Rodzinnych
– czerwiec 2019:

 
16.06.2019 POMYSŁOWA GRA
 
Wystawa Marcina Dudka The Crowd Man zainspiruje nas do stworzenia autorskiej gry zespołowej, której elementy są nam dobrze znane. Miejsce – stadion, piłka – kulisty przedmiot wywołujący współdziałanie pomiędzy różnymi osobami, trybuny, czy stroje graczy to tylko część elementów wizualnych, które wykorzystamy w ramach manualnych działań warsztatowych. Na początek naszą uwagę przykuje sama architektoniczna forma stadionu, która zabierze nas w podróż aż do starożytności. Czy poznając jego historię, zasady gry, które obierzemy, zaskoczą nas samych?
Warsztaty obejmują zwiedzanie wystawy.
Zajęcia poprowadzi Justyna Oleksy.
 
 
23.06.2019 MAPA SKARBÓW
 
Niedzielne Warsztaty Rodzinne zabiorą nas w podróż, podczas której odkryjemy bezcenne obrazy, skrywane na dnie naszej wyobraźni. Jakie nosimy w sobie skarby i jaką drogę trzeba przebyć, żeby je odnaleźć? Pracując z mapami kartograficznymi, stworzymy niepowtarzalne, rysunkowe szkice, wykorzystując znane i widziane na co dzień elementy przestrzeni miejskiej, czy krajobrazu natury. Do nakreślenia graficznych symboli wykorzystamy narzędzie, które pomoże nam zachować linearność pracy. Warsztaty inspirowane są wystawą główną Triennale Rysunku Wrocław 2019 pt. BORDERLINE. Warsztaty obejmują zwiedzanie wystawy.
Zajęcia poprowadzi Sylwia Owczarek (doktorantka ASP we Wrocławiu).

23 czerwca obchodzimy Dzień Ojca, dlatego
na warsztaty szczególnie zapraszamy
wszystkich Ojców wraz z dziećmi!

Wydarzenie wpisane w program
WROCŁAWSKIEGO DNIA OJCA.
 
 
Szczegółowe informacje o tematach kolejnych warsztatów podamy wkrótce.
 
 
Warsztaty są bezpłatne – zgłoszenia prosimy przesyłać na adres:
edukacja@muzeumwspolczesne.pl
 
 
Informujemy, że podczas warsztatów mogą być wykonywane zdjęcia na potrzeby Muzeum Współczesnego Wrocław, które mogą zawierać wizerunki osób biorących udział w zajęciach oraz wizerunki prac wykonanych podczas zajęć. Zdjęcia będą przechowywane w wewnętrznym archiwum dokumentującym działalność MWW, mogą również zostać wykorzystane w celach promocyjnych na stronie internetowej www.muzeumwspolczesne.pl oraz w social mediach (na stronach facebook.com/muzeumwspolczesne, instagram.com/muzeumwspolczesne i youtube.com/muzeumwspolczesne). Jeżeli nie wyrażają Państwo zgody na wykonywanie zdjęć, prosimy poinformować o tym osobę prowadzącą warsztaty przed ich rozpoczęciem. Brak informacji przekazanej przed rozpoczęciem zajęć jest równoznaczny ze zgodą na korzystanie przez Muzeum Współczesne Wrocław ze zdjęć, o których mowa powyżej.
 
 
Patroni medialni:

 


 
Wsparcie działań edukacyjnych: