Zapraszamy dzieci w wieku 4–11 lat wraz z rodzicami lub opiekunami w dwie niedziele grudnia: 12 i 19.12 o godz. 13.30.

Warsztaty rodzinne to szansa na spędzenie czasu wspólnie z bliskimi w oryginalny sposób. Każdy z tematów jest szczególny i jedyny, oferuje zdobycie innej wiedzy i umiejętności. Serdecznie zapraszamy!

Kliknij, żeby przejść do formularza zgłoszeniowego.


Program Niedzielnych Warsztatów Rodzinnych
/ grudzień 2021:

12.12.2021 / W POGONI ZA ŚWIATŁEM / 13.30–15.00

Wspólnie udamy się na wystawę Kamy Sokolnickiej pt. Blask, sprawdzając, jak wyeksponowane tam prace reagują ze światłem. Ciekawe, gdzie dokładnie odnajdziemy tytułowy blask? Pewnie nie raz przyglądaliście się światłu, które odbijając się od błyszczących powierzchni snuło się po ścianach pokoju. Czy zastanawialiście się, co by było, gdyby tak złapać je i wskazać mu inną drogę? W części warsztatowej przygotujemy autorskie, świetliste „pokazy”, bawiąc się łuną światła o różnej intensywności i kolorze. Będziemy łapać rozbłyski za pomocą lusterek i tworzyć ruchome obrazy! Ciekawe czy do ich wykonania konieczne będzie poruszanie się z prędkością światła?

Prowadzący:

Ignacy Oboz – artysta plastyk, historyk sztuki, edukator muzealny. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu oraz Katolickiego Uniwersytetu Jana Pawła II w Lublinie. Aktualnie doktorant Akademii Sztuk Pięknych im Władysława Strzemińskiego w Łodzi.


19.12.2021 / MAKRO I MIKROKOSMOSY / 13.30–15.00

Warsztaty nie odbyły się. O nowym terminie spotkania poinformujemy wkrótce.

Kto z nas nie marzył o podróży w kosmos? Wpatrujemy się w niebo, zastanawiając się, jak wyglądają z bliska oddalone od nas gwiazdy i planety. Patrzymy na nie przez lunety i teleskopy, by móc się im lepiej przyjrzeć. Podczas warsztatu porozmawiamy o tym jak wyobrażamy sobie wszechświat i spojrzymy, jak przez lunetę, na obraz Julii Cyryło pt. Źródło z cyklu Space series, prezentowany na wystawie Co po / Po co. Dzieła z kolekcji DTZSP. Zaraz potem zestawimy ten widok z unikalnymi obrazami mikrokosmosu, który być może jest nam bliższy. Magdalena Turzańska opowie nam o swoim doświadczeniu podglądania przez mikroskop unikalnych, niewidocznych na co dzień mikro obrazów natury. W części warsztatowej sprawdzimy, jak zmienia się nasze widzenie, kiedy ogranicza je kadr oraz co daje nam możliwość przybliżania obrazu. W sali warsztatowej udokumentujemy zwykle niezauważalne: drobinki kurzu, plamki na ubraniu, czy ziarnka piasku na podłodze – odkrywając otaczający nas mikrokosmos!

Warsztat stanowi część programu towarzyszącego do wystawy Muzeum Antropocenu i wystawy Co po / Po co. Dzieła z kolekcji DTZSP.

Prowadząca:

Magdalena Turzańska – pracuje na Uniwersytecie Wrocławskim w Zakładzie Biologii Rozwoju Roślin, Wydział Nauk Biologicznych. Przez ponad 30 lat pracy zawodowej zajmowała się zarówno pracami laboratoryjnymi jak i badaniami florystycznymi w terenie, głównie dotyczyły one mszaków na Dolnym Śląsku. W pracowni mikrotechnicznej wykonuje preparaty mikroskopowe z materiałów roślinnych do celów dydaktycznych i naukowych. Na co dzień ma do czynienia ze światem obrazów mikroskopowych. Fotografia zawsze była wykorzystywana do dokumentacji prac naukowych i materiałów dydaktycznych, ale od roku 2011, kiedy to do Wrocławia przeniesiono redakcję Acta Societatis Botanicorum Poloniae, pojawiło się zapotrzebowanie na obrazy ozdabiające to czasopismo i powstały trochę mniej naukowe a bardziej efektowne zdjęcia. Połączenie możliwości technik mikroskopowych i fotografii cyfrowej oraz nietypowe obiekty dały w rezultacie te niezwykłe efekty.


Kliknij, żeby przejść do formularza zgłoszeniowego.

Liczba uczestników jest ograniczona. Zgłoszenia przyjmujemy do czwartku przed danym warsztatem, do godz. 16.00.

Prosimy o zapisywanie się na warsztat – w zajęciach może wziąć udział 12 osób (max. 5 rodzin).

Bardzo prosimy o informowanie z minimum trzydniowym wyprzedzeniem o rezygnacji z udziału w warsztacie, tylko w ten sposób uczestnicy wpisani na listy rezerwowe będą mogli skorzystać z zajęć.

Podczas warsztatu dzieci przebywają pod opieką rodziców, którzy również uczestniczą w działaniach warsztatowych.

Przypominamy o zasadach obowiązujących w Muzeum z powodu pandemii, link do strony z zaleceniami.

Informujemy, że podczas warsztatów mogą być wykonywane zdjęcia na potrzeby Muzeum Współczesnego Wrocław, które mogą zawierać wizerunki osób biorących udział w zajęciach oraz wizerunki prac wykonanych podczas zajęć. Zdjęcia będą przechowywane w wewnętrznym archiwum dokumentującym działalność MWW, mogą również zostać wykorzystane w celach promocyjnych na stronie internetowej www.muzeumwspolczesne.pl oraz w social mediach (na stronach facebook.com/muzeumwspolczesne, instagram.com/muzeumwspolczesne i youtube.com/muzeumwspolczesne). Jeżeli nie wyrażają Państwo zgody na wykonywanie zdjęć, prosimy poinformować o tym osobę prowadzącą warsztaty przed ich rozpoczęciem. Brak informacji przekazanej przed rozpoczęciem zajęć jest równoznaczny ze zgodą na korzystanie przez Muzeum Współczesne Wrocław ze zdjęć, o których mowa powyżej.


Szczegółowe informacje o tematach kolejnych warsztatów podamy wkrótce.

Kontakt:
Od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00.
e-mail: edukacja@muzeumwspolczesne.pl
tel.: 71 356 42 53

Patroni medialni: