Zapraszamy dzieci w wieku 4–11 lat wraz z rodzicami w trzy niedziele kwietnia (7, 14 i 28.04) o godz. 13.30.
 
Warsztat trwa półtorej godziny i składa się z dwóch części. Na początku spotkania wspólnie zwiedzamy aktualną wystawę i rozmawiamy o znajdujących się na niej pracach. Podczas drugiej części warsztatu przechodzimy do działań manualnych, które umożliwią wszystkim twórcze wykorzystanie rozbudzonej wrażliwości i wyobraźni.
 
 
Program Niedzielnych Warsztatów Rodzinnych
– kwiecień 2019:

 
7.04.2019 MIEJSCE NA SEN
 
Co pozostaje zapamiętane, a co zapomniane z sennych historii? Podczas Niedzielnych Warsztatów Rodzinnych przyjrzymy się naszym snom. Czy odzwierciedlają nasze marzenia, przeżycia, a może zabierają nas w odległe fantastyczne podróże? Czy marzenia senne trudno jest zobrazować? Zapraszamy do rodzinnego wyzwania, w ramach którego zrekonstruujemy nasze ostatnie sny i zmaterializujemy je jako surrealistyczne kolaże w przestrzeni Samoobsługowego Muzeum. Następnie przejdziemy do części warsztatowej, podczas której stworzymy albumy – miejsce na nasze marzenia i senne zapiski.
Warsztaty obejmują zabawę interaktywną wystawą Obrazośnienie.
Zajęcia poprowadzi Anna Nowak.
 
 
14.04.2019 KILKA SPOJRZEŃ
 
Podczas Niedzielnych Warsztatów Rodzinnych spojrzymy na siebie z różnej perspektywy. Czym jest autoportret? Jakie znamy sposoby jego prezentacji? Za pomocą jakich narzędzi jesteśmy go w stanie uchwycić? Punktem wyjścia do rozmowy i działania twórczego, stanie się jedno z dzieł prezentowanych na wystawie Stany skupienia. Przyglądniemy się artystce Barbarze Konopko, która stworzyła nie jeden, a Portret Wielokrotny. Czy uda nam się odtworzyć fotografię, spojrzeć na siebie i zatrzymać ten wyjątkowy obraz na dłuższą chwilę?
Zajęcia poprowadzi Agata Iżykowska-Uszczyk.
 
 
28.04.2019 MALARSKA NIEDZIELA
 
Ostatnia niedziela kwietnia zabierze nas w malarską podróż po Muzeum. Droga, którą obierzemy pełna będzie niefiguratywnych i nieprzedstawiających obrazów prezentowanych na wystawie Ignacy Czwartos. Malarz polski. Totalna abstrakcja? Właśnie jej się przyglądniemy. Punktem wyjścia stanie się dla nas malarstwo, które rozpatrzymy na różne sposoby. Co dostrzegamy i jakie mamy w związku z tym skojarzenia? Czy codzienność ukrywa w sobie abstrakcyjne obrazy? Co kryje w sobie kontur? Przygotowana seria manualnych ćwiczeń przybliży nam cel podróży.
Warsztaty obejmują zwiedzanie wystawy.
Zajęcia poprowadzi Natalia Gołubowska
 
 
Warsztaty są bezpłatne – zgłoszenia prosimy przesyłać na adres:
edukacja@muzeumwspolczesne.pl
 
 
Informujemy, że podczas warsztatów mogą być wykonywane zdjęcia na potrzeby Muzeum Współczesnego Wrocław, które mogą zawierać wizerunki osób biorących udział w zajęciach oraz wizerunki prac wykonanych podczas zajęć. Zdjęcia będą przechowywane w wewnętrznym archiwum dokumentującym działalność MWW, mogą również zostać wykorzystane w celach promocyjnych na stronie internetowej www.muzeumwspolczesne.pl oraz w social mediach (na stronach facebook.com/muzeumwspolczesne, instagram.com/muzeumwspolczesne i youtube.com/muzeumwspolczesne). Jeżeli nie wyrażają Państwo zgody na wykonywanie zdjęć, prosimy poinformować o tym osobę prowadzącą warsztaty przed ich rozpoczęciem. Brak informacji przekazanej przed rozpoczęciem zajęć jest równoznaczny ze zgodą na korzystanie przez Muzeum Współczesne Wrocław ze zdjęć, o których mowa powyżej.
 
 
Patroni medialni:

 


 
Wsparcie działań edukacyjnych: