Niedzielne warsztaty rodzinne
--- kwiecień

Edukacja, Dzieci, Rodziny
Od 06.04.2014 do 27.04.2014

Zapraszamy rodziców z dziećmi w każdą niedzielę o 13.30. Warsztat trwa godzinę i składa się z dwóch części. Na początku spotkania wspólnie zwiedzamy aktualną wystawę i rozmawiamy o znajdujących się na niej pracach. Podczas drugiej części warsztatu przechodzimy do działań manualnych, które umożliwią wszystkim twórcze wykorzystanie rozbudzonej wrażliwości i wyobraźni.

Harmonogram działań:

6.04.2014 MAGICZNE LALECZKI

Podczas warsztatu przyjrzymy się lalkom i kukiełkom, które służyć mogą zarówno do zabawy, jak i do innych celów takich jak np. wróżby i czary. Zobaczymy z czego są zrobione i kogo przedstawiają. Przy okazji opowiemy o romskiej tradycji, zwyczajach, baśniach i legendach. W drugiej części warsztatu sami wykonamy czarodziejskie laleczki używając do tego kolorowej włóczki.

13.04.2014 JAK NA DŁONI

Ręce/dłonie mają bardzo bogatą symbolikę. Podajemy je sobie w geście powitania, podniesione do góry oznaczają bezbronność, a zaciśnięte w pięści złe zamiary. Nasze linie papilarne są unikalne i korzystając jedynie z odcisku palca można zidentyfikować tożsamość nieznajomej osoby. W wielu kulturach dłonie zdobiono na różne sposoby. My na papierowych dłoniach namalujemy to, co nas identyfikuje i wyróżnia. Podczas warsztatu zastanowimy się także co można wyczytać z ludzkiej dłoni.

20.04.2014 ŚWIĘTA WIELKANOCNE

27.04.2014 D JAK DROM, D JAK DROGA

W języku Romani słowo Rom oznacza po prostu człowiek. Podczas warsztatu poznamy inne ważne dla tej kultury słowa i zwroty. Przyjrzymy się również literom tworzącym alfabet, nie tylko pod kątem ich potencjalnych znaczeń, ale też ich plastycznej formy. W gazetach, na okładkach książek, na bilbordach, w nagłówkach gazet i w reklamowych hasłach widnieją litery o różnych kształtach i kolorach. Przyjrzymy się im dokładnie, a potem stworzymy alfabet własnych znaczeń.

Warsztaty są bezpłatne – zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: edukacja@muzeumwspolczesne.pl

Patroni:

 

Niedzielne warsztaty rodzinne <br> --- kwiecień

il. Patrycja Mastej

English AAA

Trwają prace modernizacyjne

Nasza strona ma już nową szatę graficzną i możesz już z niej korzystać. Musimy jednak jeszcze kilka rzeczy poprawić, aby stała się lepsza.

Jeśli widzisz na stronie jakąś nieprawidłowość, będziemy wdzięczni, jeśli ją nam zgłosisz.

Przepraszamy za niedogodności.

OK

Przypomnimy Ci o tym za 15 minut.