Zapraszamy dzieci w wieku 4–11 lat wraz z rodzicami lub opiekunami w dwie niedziele marca: 13 i 27.03 o godz. 13.30.

Warsztaty rodzinne to szansa na spędzenie czasu wspólnie z bliskimi w oryginalny sposób. Każdy z tematów jest szczególny i jedyny, oferuje zdobycie innej wiedzy i umiejętności. Serdecznie zapraszamy!

Kliknij, żeby przejść do formularza zgłoszeniowego.


Program Niedzielnych Warsztatów Rodzinnych
/ marzec 2021:

13.03.2022 / AUTO MARZEŃ / 13.30–15.00

Podczas spotkania zobaczymy na wystawie Ady Zielińskiej Frutti di mare – uwaga – pół samochodu! Następnie z przedziwnych fotografii spróbujemy odczytać jego historię. Kto nim jeździł, kiedy i dokąd? Dlaczego przestał? Wspólnie będziemy snuć opowieści o samochodach, wspominając nasze własne podróże autem. Zastanowimy się także dlaczego dla wielu z nas samochody mają szczególną, emocjonalną wartość i co sprawia, że potrafimy zachwycić się ich wyglądem. W części warsztatowej wykonamy autorskie modele autek i przedstawimy wyobrażone historie z ich udziałem w artystycznej scenerii.


27.03.2022 / OSOBISTA KOLEKCJA #6 / ANNA KUTERA / 13.30–15.00

Podczas warsztatu wybierzemy się na wystawę Prywatne mitologie. Urodziny Marty, by za pośrednictwem pracy Na ogniu i betonie zbadać elementy twórczości Anny Kutery. Co każdy z nas zobaczy w zaskakującej planszy ze stożkowatymi pionkami? Jak mogłyby wyglądać zasady tej gry, gdybyśmy mogli w nią zagrać? Podczas warsztatu, podobnie jak autorka, krytycznym okiem spojrzymy na to, co nas otacza. Z wydruków z gazet i różnych fotografii z aktualnych czasopism wykonamy własne projekty gier. Dla kogo będą przeznaczone? Czy będą to gry polegające na rywalizacji, a może zachęcające do współpracy?

Prowadząca:

Grażyna Kryńska – ukończyła studia na kierunku pedagogika resocjalizacyjna i penitencjarna oraz pedagogika ogólna. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym i szkolnym oraz z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie. Aktualnie przewodniczka, edukatorka i kierowniczka zimowych i wakacyjnych półkolonii w Hydropolis: Centrum wiedzy o wodzie.


Kliknij, żeby przejść do formularza zgłoszeniowego.

Liczba uczestników jest ograniczona. Zgłoszenia przyjmujemy do czwartku przed danym warsztatem, do godz. 16.00.

Prosimy o zapisywanie się na warsztat – w zajęciach może wziąć udział 12 osób (max. 5 rodzin).

Bardzo prosimy o informowanie z minimum trzydniowym wyprzedzeniem o rezygnacji z udziału w warsztacie, tylko w ten sposób uczestnicy wpisani na listy rezerwowe będą mogli skorzystać z zajęć.

Podczas warsztatu dzieci przebywają pod opieką rodziców, którzy również uczestniczą w działaniach warsztatowych.

Przypominamy o zasadach obowiązujących w Muzeum z powodu pandemii, link do strony z zaleceniami.

Informujemy, że podczas warsztatów mogą być wykonywane zdjęcia na potrzeby Muzeum Współczesnego Wrocław, które mogą zawierać wizerunki osób biorących udział w zajęciach oraz wizerunki prac wykonanych podczas zajęć. Zdjęcia będą przechowywane w wewnętrznym archiwum dokumentującym działalność MWW, mogą również zostać wykorzystane w celach promocyjnych na stronie internetowej www.muzeumwspolczesne.pl oraz w social mediach (na stronach facebook.com/muzeumwspolczesne, instagram.com/muzeumwspolczesne i youtube.com/muzeumwspolczesne). Jeżeli nie wyrażają Państwo zgody na wykonywanie zdjęć, prosimy poinformować o tym osobę prowadzącą warsztaty przed ich rozpoczęciem. Brak informacji przekazanej przed rozpoczęciem zajęć jest równoznaczny ze zgodą na korzystanie przez Muzeum Współczesne Wrocław ze zdjęć, o których mowa powyżej.


Szczegółowe informacje o tematach kolejnych warsztatów podamy wkrótce.

Kontakt:
Od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00.
e-mail: edukacja@muzeumwspolczesne.pl
tel.: 71 356 42 53

Patroni medialni: