Zapraszamy dzieci w wieku 4–11 lat wraz z rodzicami lub opiekunami w dwie niedziele października: 10.10 i 24.10 o godz. 13.30.

Warsztaty rodzinne to szansa na spędzenie czasu wspólnie z bliskimi w oryginalny sposób. Każdy z tematów jest szczególny i jedyny, oferuje zdobycie innej wiedzy i umiejętności. Serdecznie zapraszamy!

Kliknij, żeby przejść do formularza zgłoszeniowego.


Program Niedzielnych Warsztatów Rodzinnych
/ październik 2021:

10.10.2021 / ILUMINACJE / 13.30–15.00

Z czym kojarzy Ci się blask? Przyjdź na warsztat i zabłyśnij ciekawym pomysłem! Może, gdy słyszysz to słowo, widzisz wschodzące słońce, czy też wodę w górskim strumyku? A może elegancko ubraną postać, która właśnie idzie na spotkanie? Inspiracji dla naszych poszukiwań dostarczy nam wystawa Kamy Sokolnickiej pt. Blask. W części warsztatowej zapiszemy i zilustrujemy to słowo, tworząc karty wspólnej publikacji. Czy wiesz, że w średniowieczu zdobnictwo książkowe określano słowem iluminacja – co z języka łacińskiego oznacza „oświetlać, rozjaśniać; ozdabiać”, podczas gdy dziś w psychologii słowo to odnosi się do zjawiska, w którym znajdujemy rozwiązanie danego problemu – doświadczamy „olśnienia”!

Prowadzący:

Ignacy Oboz – artysta plastyk, historyk sztuki, edukator muzealny. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu oraz Katolickiego Uniwersytetu Jana Pawła II w Lublinie. Aktualnie doktorant Akademii Sztuk Pięknych im Władysława Strzemińskiego w Łodzi.


24.10.2021 / ŚWIAT ZZA SZKŁA / 13.30–15.00

Co przyniosą nam kolejne technologiczne nowinki? Jak kiedyś będzie wyglądało nasze otoczenie? Jakie miejsce zajmie w nim natura? Szukając odpowiedzi na nurtujące nas pytania, zwiedzimy wystawę Co po / Po co. Szczególną uwagę zwrócimy na pracę Weroniki Lucińskiej. Pejzaże ukryte w szklanych naczyniach z pewnością pobudzą naszą wyobraźnię. W części warsztatowej przedstawimy wyobrażenia o przyszłości naszej planety – zaprojektujemy światy, które umieścimy… w szklanych słoikach… Co w nich zamkniemy? A może zdecydujemy się pozostawić je otwarte? Zobaczymy!

Prowadząca:

Agata Iżykowska-Uszczyk – absolwentka kulturoznawstwa oraz antropologii literatury, teatru i filmu na Uniwersytecie Wrocławskim. Pedagog kulturalna związana z muzealnictwem od 2015 roku. Obecnie edukatorka Pawilonu Czterech Kopuł.


Kliknij, żeby przejść do formularza zgłoszeniowego.

Liczba uczestników jest ograniczona. Zgłoszenia przyjmujemy do czwartku przed danym warsztatem, do godz. 16.00.

Prosimy o zapisywanie się na warsztat – w zajęciach może wziąć udział 12 osób (max. 5 rodzin).

Bardzo prosimy o informowanie z minimum trzydniowym wyprzedzeniem o rezygnacji z udziału w warsztacie, tylko w ten sposób uczestnicy wpisani na listy rezerwowe będą mogli skorzystać z zajęć.

Podczas warsztatu dzieci przebywają pod opieką rodziców, którzy również uczestniczą w działaniach warsztatowych.

Przypominamy o zasadach obowiązujących w Muzeum z powodu pandemii, link do strony z zaleceniami.

Informujemy, że podczas warsztatów mogą być wykonywane zdjęcia na potrzeby Muzeum Współczesnego Wrocław, które mogą zawierać wizerunki osób biorących udział w zajęciach oraz wizerunki prac wykonanych podczas zajęć. Zdjęcia będą przechowywane w wewnętrznym archiwum dokumentującym działalność MWW, mogą również zostać wykorzystane w celach promocyjnych na stronie internetowej www.muzeumwspolczesne.pl oraz w social mediach (na stronach facebook.com/muzeumwspolczesne, instagram.com/muzeumwspolczesne i youtube.com/muzeumwspolczesne). Jeżeli nie wyrażają Państwo zgody na wykonywanie zdjęć, prosimy poinformować o tym osobę prowadzącą warsztaty przed ich rozpoczęciem. Brak informacji przekazanej przed rozpoczęciem zajęć jest równoznaczny ze zgodą na korzystanie przez Muzeum Współczesne Wrocław ze zdjęć, o których mowa powyżej.


Szczegółowe informacje o tematach kolejnych warsztatów podamy wkrótce.

Kontakt:
Od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00.
e-mail: edukacja@muzeumwspolczesne.pl
tel.: 71 356 42 53

Patroni medialni: