Zapraszamy dzieci w wieku 4–11 lat wraz z rodzicami, babciami lub dziadkami w trzy niedziele października (13, 20 i 27.10) o godz. 13.30.

Niedzielne warsztaty rodzinne to szansa na spędzenie czasu wspólnie z bliskimi w oryginalny sposób. Praktyczne działanie w kontekście muzealnej wystawy pozwoli rozbudzić wrażliwość, uwolnić wodze wyobraźni, zacieśnić rodzinne więzy. Każdy z tematów jest szczególny i jedyny, oferuje zdobycie innej wiedzy i umiejętności. Zajęcia trwają 1,5 godz. i są bezpłatne. Serdecznie zapraszamy!
 
 
Program Niedzielnych Warsztatów Rodzinnych
– październik 2019:

13.10.2019 TASZYZM W SZTUCE ALFONSA MAZURKIEWICZA

Gwałtowne, ekspresyjne, roztarte lub odbite plamy koloru? Alfons Mazurkiewicz nie tylko tworzył prace farbami, niejednokrotnie sięgał także po tusz, dający całkiem inne możliwości artystycznego wyrazu. Ta z pozoru prosta technika malarska była charakterystyczna dla taszyzmu. Po zwiedzeniu wystawy Ja i moja sztuka to sztuka. Alfons Mazurkiewicz – malarz i nauczyciel, zainspirowani dziełami malarza, sami wypróbujemy tusz w twórczych działaniach. Spontaniczne i niekonwencjonalne traktowanie plamy barwnej z pewnością przyniesie wiele zaskakujących i imponujących rezultatów.

Prowadzący: Ignacy Oboz – artysta plastyk, historyk sztuki, edukator muzealny. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu oraz Katolickiego Uniwersytetu Jana Pawła II w Lublinie. Aktualnie doktorant Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi.

>>> Zapisy przez formularz zgłoszeniowy <<<

Liczba uczestników jest ograniczona. Zgłoszenia przyjmujemy do 10.10.2019 do godz. 16.00.

Prosimy o zapisywanie się na warsztat. Tylko w ten sposób możemy przewidzieć ilość potrzebnych materiałów oraz dopasować poziom warsztatu do wieku uczestników.

Podczas warsztatu dzieci przebywają pod opieką rodziców. Zbiórka uczestników warsztatu na parterze przy kasie muzealnej.
 
 
—————————————————————
 
 
20.10.2019 DIALOG BEZ SŁÓW

Co zrobić, by lepiej poznać siebie i innych? Jak uniknąć nieporozumień? Jak używać języka emocji? Z czego wynikają uprzedzenia? Czym są stereotypy? Podczas warsztatu będziemy rozmawiać, nie używając języka, odkryjemy możliwości komunikacyjne gestów i mimiki. Poznamy osoby różnej narodowości.

Punktem odniesienia dla warsztatowych działań będzie wystawa Polska gościnność. Prace artystów staną się inspiracją dla naszych działań. W wielokulturowym gronie spróbujemy wspólnie zdefiniować słowo gościnność, odkryć jego znaczenie. Podczas gier i zabaw o teatralnym charakterze nie tylko spróbujemy znaleźć odpowiedzi na nurtujące nas pytania, ale przede wszystkim będziemy mieć szansę pokazania, że polska gościnność jest czymś obecnym i prawdziwym, choć czasem ukrytym.

Prowadzące: Roxan Mehrafzoun oraz Agata Mazurkiewicz.

Roxana Mehrafzoun
Reżyserka teatralna i trenerka kultury. Prowadzi warsztaty kreatywności i rozwoju artystycznego dla dzieci i młodzieży. Od 2007 roku współpracuje z DONYA Children Research Institute (irańską organizacją pozarządową dla dzieci), dla której zorganizowała kilka warsztatów dla dzieci, młodzieży, nauczycieli i rodziców. Była członkinią jury i organizatorką warsztatów podczas 20. i 21. Międzynarodowego Festiwalu Teatrów dla Dzieci i Młodzieży w Hamadanie (Iran). W 2013 roku wzięła udział z grupą młodzieży irańskiej w Brave Kids Festival, który odbył się w Polsce. Od tego czasu związana jest z Wrocławiem, gdzie organizowała kilka projektów artystycznych, w których uczestniczyła polska i irańska młodzież. Teatr Tysiąca i Jednej Nocy (2013). Teatr Isfahan; Miasto Polskich Dzieci (2014 – Polska, 2017 – Iran), Teatr Podróż do Końca Nocy (2015). W 2016 roku była twórczynią i dyrektorką artystyczną festiwalu Beyond Borders, który odbył się w Instytucie Grotowskiego w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Od 10 lat rozwija swoją nową metodę kreatywnego nauczania i uczenia się, która jest esencją Ladder Team Club.

Agata Mazurkiewicz
Kierowniczka projektów kulturalnych. Podczas studiów uniwersyteckich (Kulturoznawstwo) zaczęła szukać sposobu na rozwój i promowanie działań prowadzących do lepszego zrozumienia różnorodności kulturowej. Była menedżerem i fundraiserem polsko-irańskich projektów: Teatr Tysiąca i Jednej Nocy (2013); Teatr Isfahan; Miasto Polskich Dzieci (2014 – Polska, 2017 – Iran), Teatr Podróż do Końca Nocy (2015), Festiwal Beyond Borders (2016). Współpracowała z różnymi polskimi instytucjami kultury, w szczególności: Firlej – Centrum Aktywności Artystycznej, MiserArt i Instytut Grotowskiego. Szuka sposobu na rozpowszechnianie pomysłów Ladder Team.

>>> Zapisy przez formularz zgłoszeniowy <<<

Na te warsztaty wyjątkowo zapraszamy osoby powyżej 5 roku życia – zarówno dzieci, młodzież, jak i dorosłych.

Liczba uczestników jest ograniczona. Zgłoszenia przyjmujemy do 17.10.2019 do godz. 16.00.

Prosimy o zapisywanie się na warsztat. Tylko w ten sposób możemy przewidzieć ilość potrzebnych materiałów oraz dopasować poziom warsztatu do wieku uczestników.

Podczas warsztatu dzieci przebywają pod opieką rodziców. Zbiórka uczestników warsztatu na parterze przy kasie muzealnej.
 
 
—————————————————————
 
 
27.10.2019 WIELOKULTUROWOŚĆ, CZYLI POZNAJEMY RÓŻNORODNOŚĆ ŚWIATA

Zapraszamy na zajęcia, podczas których dzieci odkryją różnorodność kultur świata i zastanowią się, czy w Polsce też możemy obserwować wielość kultur. Na zajęciach dzieci dotkną rekwizytów z różnych części świata (bęben z Ugandy, marionetkę z Indii, oryginalną czapkę z Peru i wiele, wiele innych). Na koniec wykonają pracę kreatywną z użyciem motywu zaczerpniętego z kultury mniejszości obecnej w Polsce. Warsztat zachęci do samodzielnego zwiedzenia wystawy Polska gościnność.

Prowadząca: Aneta Dominiak-Gnojnicka z Fundacji Go’n’Act.

Fundacja Go’n’Act powstała z myślą o dzieciach, młodzieży i młodych ludziach. Zgodnie ze statutem nadrzędnym celem fundacji jest szeroko rozumiane wspieranie rozwoju i dobrobytu dzieci, młodzieży i młodych ludzi, w szczególności poprzez działalność edukacyjną, kulturalną i pomocową. Wierzymy, że to właśnie dzieci i młodzież są sercem całego społeczeństwa. Więcej informacji o działalności Fundacji znajdą Państwo na stronie: http://goandact.org/o-nas/

>>> Zapisy przez formularz zgłoszeniowy <<<

Liczba uczestników jest ograniczona. Zgłoszenia przyjmujemy do 24.10.2019 do godz. 16.00.

Prosimy o zapisywanie się na warsztat. Tylko w ten sposób możemy przewidzieć ilość potrzebnych materiałów oraz dopasować poziom warsztatu do wieku uczestników.

Podczas warsztatu dzieci przebywają pod opieką rodziców. Zbiórka uczestników warsztatu na parterze przy kasie muzealnej.
 
 
Szczegółowe informacje o tematach kolejnych warsztatów podamy wkrótce.
 
 
Kontakt:
Od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00.
e-mail: edukacja@muzeumwspolczesne.pl
tel.: 71 356 42 53
 
 
Informujemy, że podczas warsztatów mogą być wykonywane zdjęcia na potrzeby Muzeum Współczesnego Wrocław, które mogą zawierać wizerunki osób biorących udział w zajęciach oraz wizerunki prac wykonanych podczas zajęć. Zdjęcia będą przechowywane w wewnętrznym archiwum dokumentującym działalność MWW, mogą również zostać wykorzystane w celach promocyjnych na stronie internetowej www.muzeumwspolczesne.pl oraz w social mediach (na stronach facebook.com/muzeumwspolczesne, instagram.com/muzeumwspolczesne i youtube.com/muzeumwspolczesne). Jeżeli nie wyrażają Państwo zgody na wykonywanie zdjęć, prosimy poinformować o tym osobę prowadzącą warsztaty przed ich rozpoczęciem. Brak informacji przekazanej przed rozpoczęciem zajęć jest równoznaczny ze zgodą na korzystanie przez Muzeum Współczesne Wrocław ze zdjęć, o których mowa powyżej.
 
 
Patroni medialni: