Niedzielne Warsztaty Rodzinne
--- styczeń

Edukacja, Dzieci, Rodziny
Od 23.01.2022 do 30.01.2022

Zapraszamy dzieci w wieku 4–11 lat wraz z rodzicami lub opiekunami w dwie niedziele stycznia: 23 i 30.01 o godz. 13.30.

Warsztaty rodzinne to szansa na spędzenie czasu wspólnie z bliskimi w oryginalny sposób. Każdy z tematów jest szczególny i jedyny, oferuje zdobycie innej wiedzy i umiejętności. Serdecznie zapraszamy!

Kliknij, żeby przejść do formularza zgłoszeniowego.


Program Niedzielnych Warsztatów Rodzinnych / styczeń 2021:

23.01.2022 / TOPNIEJĄCE LODOWCE / 13.30–15.00

Spotkanie poświęcimy pracy Kat Austen pt. The Matter of the Soul | Symphony. Film przedstawia topniejące lodowce Arktyki, a niezwykłym, zimowym krajobrazom towarzyszy oryginalna ścieżka dźwiękowa. W części warsztatowej, z muzyką z wideoartu w tle, stworzymy autorskie wyobrażenia tego, czym mogą być lodowce i jak może wyglądać ich topnienie. Niezwykłe rysunki wykonamy za pomocą farb i kostek lodu! Następnie nasze artystyczne doświadczenia skonfrontujemy z obrazami, które są równie ważnym elementem pracy artystki, co towarzyszące im dźwięki – wybierzemy się na wystawę Co po / Po co. Wspólnie porozmawiamy o tym, co dla nas może oznaczać to, że gdzieś bardzo daleko od nas – w rejonie Arktyki – drastycznie zmienia się krajobraz.

Szczególnie zachęcamy, aby do warsztatów ze swoimi pociechami dołączyli Babcie i Dziadkowie, którzy kilka dni wcześniej – 21 i 22 stycznia – będą obchodzili swoje święto.

Prowadzący:

Ignacy Oboz – artysta plastyk, historyk sztuki, edukator muzealny. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu oraz Katolickiego Uniwersytetu Jana Pawła II w Lublinie. Aktualnie doktorant Akademii Sztuk Pięknych im Władysława Strzemińskiego w Łodzi.


30.01.2022 / ŚWIETLISTE BUDOWLE / 13.30–15.00

Podczas warsztatu przyjrzymy się pracy Crystal Stranglers, którą znajdziemy na wystawie Kamy Sokolnickiej pt. Blask. Poznamy także projekt Roberto Burle Marxa, architekta krajobrazu, do którego w swojej pracy odnosi się artystka. W części praktycznej wykonamy autorskie konstrukcyjne obiekty, czy też architektoniczne aranżacje, używając surowców odbijających i/lub przepuszczających światło. W praktyce sprawdzimy jak zachowuje się światło, gdy "przechodzi" przez różne materiały. Do wykonania prac plastycznych użyjemy m.in. naturalnych kryształów i minerałów.

Prowadząca:

Agata Iżykowska-Uszczyk – absolwentka kulturoznawstwa oraz antropologii literatury, teatru i filmu na Uniwersytecie Wrocławskim. Pedagog kulturalna związana z muzealnictwem od 2015 roku. Obecnie edukatorka Pawilonu Czterech Kopuł.


Kliknij, żeby przejść do formularza zgłoszeniowego.

Liczba uczestników jest ograniczona. Zgłoszenia przyjmujemy do czwartku przed danym warsztatem, do godz. 16.00.

Prosimy o zapisywanie się na warsztat – w zajęciach może wziąć udział 12 osób (max. 5 rodzin).

Bardzo prosimy o informowanie z minimum trzydniowym wyprzedzeniem o rezygnacji z udziału w warsztacie, tylko w ten sposób uczestnicy wpisani na listy rezerwowe będą mogli skorzystać z zajęć.

Podczas warsztatu dzieci przebywają pod opieką rodziców, którzy również uczestniczą w działaniach warsztatowych.

Przypominamy o zasadach obowiązujących w Muzeum z powodu pandemii, link do strony z zaleceniami.

Informujemy, że podczas warsztatów mogą być wykonywane zdjęcia na potrzeby Muzeum Współczesnego Wrocław, które mogą zawierać wizerunki osób biorących udział w zajęciach oraz wizerunki prac wykonanych podczas zajęć. Zdjęcia będą przechowywane w wewnętrznym archiwum dokumentującym działalność MWW, mogą również zostać wykorzystane w celach promocyjnych na stronie internetowej www.muzeumwspolczesne.pl oraz w social mediach (na stronach facebook.com/muzeumwspolczesne, instagram.com/muzeumwspolczesne i youtube.com/muzeumwspolczesne). Jeżeli nie wyrażają Państwo zgody na wykonywanie zdjęć, prosimy poinformować o tym osobę prowadzącą warsztaty przed ich rozpoczęciem. Brak informacji przekazanej przed rozpoczęciem zajęć jest równoznaczny ze zgodą na korzystanie przez Muzeum Współczesne Wrocław ze zdjęć, o których mowa powyżej.


Szczegółowe informacje o tematach kolejnych warsztatów podamy wkrótce.

Kontakt: Od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00. e-mail: edukacja@muzeumwspolczesne.pl tel.: 71 356 42 53

Patroni medialni:

Niedzielne Warsztaty Rodzinne <br> --- styczeń

il. Patrycja Mastej

English AAA

Trwają prace modernizacyjne

Nasza strona ma już nową szatę graficzną i możesz już z niej korzystać. Musimy jednak jeszcze kilka rzeczy poprawić, aby stała się lepsza.

Jeśli widzisz na stronie jakąś nieprawidłowość, będziemy wdzięczni, jeśli ją nam zgłosisz.

Przepraszamy za niedogodności.

OK

Przypomnimy Ci o tym za 15 minut.