Zapraszamy rodziców z dziećmi w każdą niedzielę o 13.30. Warsztat trwa godzinę i składa się z dwóch części. Na początku spotkania wspólnie zwiedzamy aktualną wystawę – „Gdzie jest PERMAFO?” i rozmawiamy o znajdujących się na niej pracach. Podczas drugiej części warsztatu przechodzimy do działań manualnych, które umożliwią wszystkim twórcze wykorzystanie rozbudzonej wrażliwości i wyobraźni.

Harmonogram działań:

13.1 AUTOPORTRET

Prace artysty mogą opowiedzieć nam o jego osobowości twórczej. Z portretów możemy wyczytać wiedzę na temat charakteru modela. Co się dzieje, kiedy model i twórca to ta sama osoba? Przyjrzymy się temu jak artyści widzą samych siebie i w jaki sposób pragną zaprezentować się innym.

20.1. ROZMOWY KOLORÓW

Na wystawie grupy Permafo znajdują się liczne czarno – białe fotografie. Do kolorów charakterystycznych dla grupy należał również żółty. Podczas warsztatów zastanowimy się jakie treści oraz emocje przekazują same barwy (albo ich brak). Odgadnij znaczenia i działania kolorów w pracach artystów oraz w stymulującej przestrzeni Beautiful Tube.

Warsztaty są bezpłatne – zgłoszenia prosimy przesyłać na adres:
edukacja@muzeumwspolczesne.pl

 

Patron medialny :