Od pomysłu do wynalazku -­ design thinking dla dzieci

Edukacja, Dzieci
Od 14.07.2014 do 18.07.2014

ACH TEN WSZECHOBECNY DESIGN....

Ile razy w ciągu roku ukłuliśmy się nożyczkami, chwyciliśmy wygodne ucho kubka, przeszliśmy schodami Przejścia Świdnickiego, myśląc o tym, że to projektant ułatwił nam, bądź uprzykrzył życie? Wykonując nasze codzienne czynności rzadko widzimy, że żyjemy pośród lepiej lub mniej udanych projektów.

Podczas wakacyjnych warsztatów chcemy wprowadzić młodych uczestników (9­- 12 lat) w tajniki projektowania.

WYOBRAŹNIA Poprzez poszczególne zadania chcemy uczestnikom uzmysłowić, że wszystko od przedmiotu przez budynek po miasto zostało zaprojektowane, a co zostało zaprojektowane może zostać PRZE­projektowane lub zamienione czymś innym, więc do roboty – z pomocą przychodzi nam wyobraźnia!

ODPOWIEDZIALNOŚĆ Bez uzmysłowienia sobie potrzeb i oczekiwań użytkowników nie ma designu, a mądry projekt potrafi odmienić jakość życia. Stwórzmy więc utopijne miasto wygodne dla wszystkich, funkcjonujące w zgodzie z naturą. Pomyślimy i zaprojektujemy, jak w tym mieście mógłby wyglądać człowiek, jego strój lub sprzęty.

ODWAGA Podczas warsztatów czeka nas wiele dobrej zabawy na przecięciu abstrakcyjnego myślenia, wyobraźni i umiejętności manualnych. W zajęciach nie chodzi o stworzenie standardowych prac plastycznych, lecz wyrobienia w dzieciach odwagi do wykorzystania materiałów plastycznych i surowców wtórnych w prototypach, makietach, a nawet elemencie użytkowym, który pozostanie w muzeum. „Zupełnie przy okazji” dzieci wyjdą z wiedzą czym jest ten tajemniczy design, plan, rzut, Corbusier czy Gaudi.

Więcej informacji oraz zapisy: edukacja@muzeumwspolczesne.pl / tel. 71 356 42 50 Zapisy trwają do 11 lipca.

 

Od pomysłu do wynalazku -­ design thinking dla dzieci

il. Patrycja Mastej

English AAA

Trwają prace modernizacyjne

Nasza strona ma już nową szatę graficzną i możesz już z niej korzystać. Musimy jednak jeszcze kilka rzeczy poprawić, aby stała się lepsza.

Jeśli widzisz na stronie jakąś nieprawidłowość, będziemy wdzięczni, jeśli ją nam zgłosisz.

Przepraszamy za niedogodności.

OK

Przypomnimy Ci o tym za 15 minut.