Odbiór pogłębiony to rozgrzewka przed samodzielnym zwiedzaniem ekspozycji, zachęta do zadawania pytań i uważnego przyglądania się poszczególnym dziełom na wystawie. Pozwól sobie na powolny kontakt ze sztuką, swobodne dzielenie się własnymi obserwacjami i zaskakujące wnioski. Bez tłoku i pośpiechu, z przyjaciółmi lub nowo poznaną osobą.

W wybrane środy raz w miesiącu nasze mediatorki i mediatorzy, gotowi do dyskusji i odpowiedzi na pytania, będą czekać na Was przy wybranych przez siebie pracach. W trakcie spotkań uważnie przyglądniemy się wybranym dziełom, zbadamy jakie budzą w nas odczucia i emocje, by w przyszłości zwiedzać przestrzeń muzealną świadomie, odważnie i z otwartym umysłem.


Zaglądając na wystawę konkursową Triennale Rysunku Wrocław 2022, przyjrzymy się wybranym pracom współczesnych artystek i artystów oraz ich różnorodnym interpretacjom hasła Nie oglądaj się za siebie. Na wystawie Moniki Drożyńskiej Uwaga! Zły pies prześledzimy motywy takie jak gościnność oraz strach przed wizytą i spróbujemy odczytać niezwykłe historie wyłaniające się z wyhaftowanych przez nią słów, znaków i obrazków. Przy okazji spotkania na wystawie Małgorzaty Wachowicz Prześwity i puste miejsca zastanowimy się, czy fotografia może pokazać nam więcej, niż widzimy gołym okiem.


Marta Mularczuk opowie o pracy Dużo dobre / дуже добре prezentowanej na wystawie Moniki Drożyńskiej Uwaga! Zły pies (poziom 0)

Zuzanna Deptuła-Dagis opowie o pracy Rysunkowa Teoria Wielkiego Powrotu Marcina Czarnopysia prezentowanej na wystawie konkursowej Triennale Rysunku Wrocław 2022 Nie oglądaj się za siebie (poziom 3)

Karolina Jaworska opowie o pracy Jędrzeja Sierpińskiego, Pawła Baśnika i Justyny Baśnik Polska 2137 prezentowanej na wystawie konkursowej Triennale Rysunku Wrocław 2022 Nie oglądaj się za siebie (poziom 3)

Anna Krukowska opowie o pracy Bez tytułu Małgorzaty Wachowicz prezentowanej na wystawie Prześwity i puste miejsca (poziom 5)


Zuzanna Deptuła-Dagis – absolwentka reklamy na UAL w Londynie, obecnie studentka kulturoznawstwa na UWr i od niedawna stażystka w MWW. Aktywistka dla praw zwierząt, głównie hodowlanych, zwolenniczka zrównoważenia i ekologii, fanka dobrych historii w każdej formie.

Karolina Jaworska – specjalistka ds kancelaryjno-programowych w MWW, absolwentka historii sztuki na UWr. Interesuje ją sztuka współczesna i polityka międzynarodowa.

Anna Krukowska – specjalistka ds. kultury i edukacji w MWW, absolwentka historii sztuki na UWr, (współ)organizuje wykłady, debaty, oprowadzania, koncerty oraz działania włączające publiczność. W swoich działaniach jest zorientowana na tworzenie relacji.

Marta Mularczuk – absolwentka biotechnologii na UWr, studentka komunikacji wizerunkowej i antropologii literatury na UWr. Od kilku miesięcy opiekunka ekspozycji w MWW. Entuzjastka designu i dyskursów w kulturze popularnej. Interesuje się naukami kognitywnymi, literaturą i sztuką współczesną.