Mniej znaczy więcej – zainspirowani nieśmiertelnym hasłem niemieckiego modernisty, zapraszamy na kameralne spotkania w przestrzeni wystaw czasowych MWW.
 
W jednym dniu każdego tygodnia nasze mediatorki i mediatorzy, gotowi do dyskusji i odpowiedzi na pytania – będą czekać na Was przy wybranych przez siebie pracach.
 
Pogłębiony odbiór to rozgrzewka przed samodzielnym zwiedzaniem ekspozycji, zachęta do zadawania pytań i uważnego przyglądania się poszczególnym dziełom na wystawie.
 
 
HARMONOGRAM SPOTKAŃ
 
— 15.06 (piątek), godz. 12.00–20.00
Kasia Świerc opowie o pracy Hiena Przemysława Branasa
 
— 21.06 (czwartek), godz. 12.00–20.00
Kuba Wójcik opowie o pracy Jeździec Andrzeja Wróblewskiego
 
— 1.07 (sobota), godz. 12.00–20.00
Karolina Salamon opowie o pracy Czy twój umysł jest pełen dobroci Elżbiety Jabłońskiej
 
— 6.07 (piątek), godz. 12.00–20.00
Wojtek Skibicki opowie o pracy Moria Richarda Moose’a
 
20.07 (piątek) godz. 12.00–20.00
Kasia Świerc opowie o pracy Łóżko Katarzyny Malejki
i
Jakub Wójcik opowie o pracy Hero Rafała Wilka
 
 
MEDIATORKI I MEDIATORZY
 
Kasia Świerc – studiuje historię sztuki na Uniwersytecie Wrocławskim oraz podyplomowo Mediację Sztuki Współczesnej na wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Interesuje się surrealizmem, body artem i sztuką kobiecą. Ciekawią ją badania psychoanalityczne i oddziaływanie emocjonalne sztuki. Od roku i dziewięciu miesięcy jest opiekunką ekspozycji w MWW.

Kuba Wójcik – studiuje malarstwo na wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Jest żywo zainteresowany historią, polityką i duchowością. Ceni sztukę dawnych mistrzów oraz malarstwo XX-wieczne, zwłaszcza Cézanne’a i Bonnarda. Od półtora roku jest opiekunem ekspozycji MWW.

Karolina Salamon – studiuje historię sztuki na Uniwersytecie Wrocławskim, gdzie przygotowuje pracę magisterską na temat polskiego rysunku satyrycznego. Interesuje się sztuką współczesną oraz szeroko pojętym rysunkiem. Od półtora roku jest opiekunką ekspozycji w MWW.

Wojtek Skibicki – absolwent historii sztuki na Uniwersytecie Wrocławskim oraz student mediacji sztuki na wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych, gdzie przygotowuje dyplom w Pracowni Fotografii Intermedialnej oraz w Pracowni Słowa i Obrazu. Interesuje się sztuką współczesną, a w szczególności fotografią dokumentalną i projektami społecznymi. W swoich działaniach koncentruje się na duchowości, wykluczeniu oraz filozofii dialogu. Od dwóch lat jest opiekunem ekspozycji w MWW.
 
 
Więcej informacji o pracach prezentowanych na wystawie Szczurołap >>>
 
 
Zakupy dzieł do kolekcji MWW
dofinansowano ze środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

http://muzeumwspolczesne.pl/mww/wp-content/uploads/2018/08/MKiDN-PL.jpg