Odbiór pogłębiony to rozgrzewka przed samodzielnym zwiedzaniem ekspozycji, zachęta do zadawania pytań i uważnego przyglądania się poszczególnym dziełom na wystawie. W wybranych dniach mediatorki i mediatorzy, gotowi do dyskusji i odpowiedzi na pytania, będą czekać na Was w przestrzeni wystaw czasowych MWW.

Tym razem spotkamy się na wystawie Elli Littwitz I wody stały się piołunem. Prace, które składają się na ekspozycję, są efektem zainteresowań artystki obszarem Morza Śródziemnego – jego historią, współczesnością i przyszłością. Littwitz tworzy nową wizję „śródziemnomorskości”, splatając ze sobą elementy, pochodzące z różnych porządków: religii, nauki czy geopolityki. Podczas spotkań z mediatorami spojrzymy na Śródziemnomorze przez pryzmat, bogatej symboliki, którą posługuje się Littwitz, zastanawiając się nad jego skomplikowaną historią i teraźniejszością.

Zapraszamy do dyskusji i wspólnego zwiedzania wystawy!
 
 
HARMONOGRAM SPOTKAŃ
— 28.11 (środa), godz. 12.00—20.00
Karolina Rybka opowie o pracy Krwawy deszcz

— 7.12 (piątek), godz.12.00—20.00
Iga Pękala opowie o pracy Daleko jak drzewa oliwne, nisko jak dno morza
 
 
MEDIATORKI

Iga Pękala — doktorantka w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Wrocławskim, absolwentka Kulturoznawstwa oraz Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Interesuje się sztuką współczesną (szczególnie w wymiarze zmysłowego potencjału odbioru dzieła), kinem autorskim i teorią filmu. Od roku jest opiekunką ekspozycji w MWW.

Karolina Rybka — absolwentka historii sztuki na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Interesuje się sztuką współczesną, strategiami performatywnymi oraz twórczością Tadeusza Kantora. Autorka pracy magisterskiej pt. Podobni czy różni? Tadeusz Kantor a Joseph Beuys. Z MWW związana w ramach jesiennego stażu.