KOSI RYSUJE. OGRÓDEK ARTYSTYCZNY

warsztat w ramach Akademii Sztuki MWW
Od 22.06.2023 do 22.06.2023

Dawniej artyści podpisywali swoje prace na przodzie płótna, nazwiskiem, samym imieniem (Rembrandt), czy pseudonimem (Witkacy). W II poł. XX wieku, gdy prace stawały się coraz bardziej minimalistyczne, podpis mocno kontrastował z kompozycją dzieła i zaczęto z niego rezygnować. Dziś w sztukach plastycznych podpis występuje głównie na rewersie pracy. Inaczej jest w przypadku twórców ulicznych. Ci nie tylko podpisują swoje murale, ale często sama sygnatura staje się głównym elementem kompozycji.

Wyposażeni w permanentne markery, zainspirowani twórczością Marcina Kosiorka zostawimy swój ślad/podpis w przestrzeni publicznej. Zastanowimy się nad granicą między sztuką streetartową. a wandalizmem.

 

Prowadzenie:

 

Sylwia Owczarek – specjalistka ds. kultury i edukacji, malarka. Ukończyła  ceramikę w kaliskim liceum plastycznym, malarstwo na  Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w filii w Kaliszu oraz na Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu. Chętnie wraca do rodzinnej wsi Chełmce, w której się wychowywała i z której czerpie inspiracje twórcze.

__________

Projekt Akademia Sztuki MWW dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

 

Logotyp Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

KOSI RYSUJE. OGRÓDEK ARTYSTYCZNY

English AAA

Trwają prace modernizacyjne

Nasza strona ma już nową szatę graficzną i możesz już z niej korzystać. Musimy jednak jeszcze kilka rzeczy poprawić, aby stała się lepsza.

Jeśli widzisz na stronie jakąś nieprawidłowość, będziemy wdzięczni, jeśli ją nam zgłosisz.

Przepraszamy za niedogodności.

OK

Przypomnimy Ci o tym za 15 minut.