Zapraszamy do skorzystania z oprowadzań po wyjątkowych wystawach Muzeum Współczesnego Wrocław!

Oprowadzania staramy się dostosowywać do potrzeb odbiorców. Zarówno spotkania dla młodszych dzieci, młodzieży, jak i dorosłych odbiorców są animowane, bogate w ćwiczenia związane z aktywnym, wielozmysłowym zwiedzaniem, czy też wykorzystywaniem wiedzy z obszaru plastyki i historii sztuki w bezpośrednim kontakcie z dziełami współczesnych artystów i artystek. Na oprowadzania zapraszamy w sposób szczególny uczniów i uczennice szkół artystycznych.

Oprowadzania prowadzimy dla grup maksymalnie 25 osobowych. Nie mamy możliwości oprowadzania większej liczby grup równolegle.

Koszt oprowadzania wynosi 80 zł. Uczestnicy opłacają również bilety wstępu do Muzeum (bilet ulgowy: 10 zł, bilet normalny: 20 zł). Zachęcamy do korzystania z oprowadzań w czwartki, kiedy bilety dla zwiedzających są bezpłatne.

Oprowadzania realizujemy w dni powszednie w godz. 12.00–16.00 (oprócz wtorków, kiedy Muzeum jest zamknięte).

Zgłoszenia przyjmujemy z minimum tygodniowym wyprzedzeniem.

Spotkania trwają ok. 60 minut i są poświęcone jednej, wybranej przez uczestników wystawie.

Zgłoszenia przyjmujemy telefonicznie pod numerem 71 356 42 53.


Polecane wystawy:

Nie oglądaj się za siebie. Wystawa konkursowa Triennale Rysunku Wrocław 2022
Zwiedzając tę wystawę, przyjrzymy się wybranym pracom konkursowym współczesnych artystek i artystów, oraz ich różnorodnym interpretacjom hasła tegorocznego triennale. Wspólnie obejrzymy najciekawsze prace i przekonamy się, na ile sposobów można wykorzystać technikę rysunku. Będzie też okazja do zastanowienia się nad rolą sztuki w odczytywaniu przeszłości i przyszłości.

Monika Drożyńska Uwaga! Zły pies . Wystawa laureatki Triennale Rysunku Wrocław 2019
Na tej wystawie przyjrzymy się ręcznym haftom Moniki Drożyńskiej. Wspólnie prześledzimy motywy pojawiające się w zaprezentowanych dziełach, takie jak gościnność oraz strach przed wizytą. Zastanowimy się, co artystka próbuje nam przekazać? W tym celu spróbujemy odczytać niezwykłe historie wyłaniające się z wyhaftowanych przez nią słów, znaków i obrazków.