Zapraszamy do skorzystania z oprowadzań po wyjątkowych wystawach Muzeum Współczesnego Wrocław!

Oprowadzania staramy się dostosowywać do potrzeb odbiorców. Zarówno spotkania dla młodszych dzieci, młodzieży, jak i dorosłych odbiorców są animowane, bogate w ćwiczenia związane z aktywnym, wielozmysłowym zwiedzaniem, czy też wykorzystywaniem wiedzy z obszaru plastyki i historii sztuki w bezpośrednim kontakcie z dziełami współczesnych artystów i artystek. Na oprowadzania zapraszamy w sposób szczególny uczniów i uczennice szkół artystycznych.

Ze względu na reżim sanitarny oprowadzania prowadzimy w kameralnych grupach – do 10 osób (plus opiekun).

Koszt oprowadzania wynosi 80 zł. Uczestnicy opłacają również bilety wstępu do Muzeum (bilet ulgowy: 8 zł, bilet normalny: 16 zł). Zachęcamy do korzystania z oprowadzań w czwartki, kiedy bilety dla zwiedzających są bezpłatne.

Oprowadzania realizujemy w dni powszednie w godz. 12.00–16.00 (oprócz wtorków, kiedy Muzeum jest zamknięte).

Zgłoszenia przyjmujemy z minimum tygodniowym wyprzedzeniem.

Spotkania trwają ok. 60 minut i są poświęcone jednej, wybranej przez uczestników wystawie.

Równocześnie możemy zorganizować oprowadzania dla maksymalnie dwóch lub trzech dziesięcioosobowych grup, jednak konieczne jest zgłoszenie zainteresowania z większym wyprzedzeniem.

Zgłoszenia przyjmujemy telefonicznie pod numerem 71 356 42 53.


Polecane wystawy (do końca grudnia 2021 r.):

Kama Sokolnicka. Blask
Zwiedzając tą wystawę, odkryjemy właściwości światła i różne możliwości jego zastosowania. Zobaczymy jak na blask i ciemność reagują nasze zmysły!

Co po / Po co. Dzieła z kolekcji Dolnośląskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych
Zwiedzając tą wystawę, sprawdzimy jak sztuka reaguje na współczesne problemy ekologiczne. Zastanowimy się także, co my sami możemy zrobić dla naszej planety!

Czerwień. Ekspozycja na kolor
Na tej wystawie odkryjemy znaczenia jakie niesie ze sobą kolor czerwony. Tą barwą spróbujemy wyrazić swoje emocje!

Archiwum Jerzego Ludwińskiego
Zwiedzając tą wystawę poznamy sylwetkę niezwykłego badacza – Jerzego Ludwińskiego. Sprawdzimy na czym może polegać sztuka współczesna. Wspólnie zastanowimy się jaka przyszłość czeka sztukę!