Zapraszamy wszystkie osoby głuche, słabosłyszące oraz słyszące do Muzeum Współczesnego Wrocław, na oprowadzanie w Polskim Języku Migowym po wystawie Spektrum światła / Ekspozycja na kolor. Pomarańczowy.

Co będzie na wystawie?

Spektrum światła nie jest zwykłą wystawą. Możemy zrelaksować się  w pomarańczowym świetle lub wypróbować dostępne gry i zabawy, które zaangażują nasze zmysły: będzie można powąchać różnych zapachów, poskakać, opowiedzieć kulinarną historię lub poczuć kolor pomarańczowy. Zbudujemy relację z kolorem.

Gwarantujemy pozytywną energię oraz pobudzenie kreatywności!

Kiedy będzie oprowadzanie w PJM?

25 sierpnia, w czwartek, o godzinie 18.00, wstęp bezpłatny. Wystarczy wziąć bezpłatny bilet z kasy na parterze. Wystawa jest na 2 piętrze w Muzeum Współczesnym Wrocław – MWW, na placu Strzegomskim 2.

Spotkanie przed oprowadzaniem będzie na parterze.

O wystawie opowie Marta Nokielska, tłumaczyć będzie Elżbieta Resler.

Elżbieta Resler– tłumaczka języka migowego Coda (słyszące dziecko niesłyszących rodziców), surdopedagog, sekretarz Wrocławskiego Klubu Sportowego Niesłyszących Świt. Współpracuje z Fundacją Katarynka, dla której przygotowuje tłumaczenia, spektakli teatralnych, filmów, ostatnio także Sylwestra na wrocławskim Rynku oraz opisów prac na wystawie Prywatne mitologie. Urodziny Marty.

Marta Nokielska – historyk sztuki, współzałożycielka i kurator grupy artystycznej Astragal, autorka tekstów o sztuce, z których ostatnio wydanym jest Konstrukcja a motyw organiczny. Rola aspektów formalnych w malarstwie Łukasza Huculaka.

Logotyp, na białym tle z lewej strony zarys godła Polski - orła w koronie. Po prawej stronie napis Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego