W czwartek 9 czerwca o godzinie 18.00 zapraszamy wszystkie osoby głuche, słabosłyszące oraz słyszące do Muzeum Współczesnego Wrocław, na oprowadzanie w Polskim Języku Migowym po wystawie Jerzego Olka 1 + 1 = 10. (DE) KONSTRUKCJA (NON) SENSU.

Przed oprowadzaniem prosimy pobrać darmową wejściówkę w kasie na parterze.

Co będzie na wystawie?

Zobaczymy rysunki, fotografie oraz instalacje Jerzego Olka. Artysta w swoich pracach opowiada o życiowych doświadczeniach, ilustruje je za pomocą linii, geometrycznych kształtów i przestrzeni. Posługuje się różnymi technikami i miesza je ze sobą. Na przykład z fotografii tworzy obiekty trójwymiarowe. Prace Jerzego Olka cechuje precyzja oraz szczegółowość, skłaniają one do refleksji nad życiem.

O wystawie opowie Anna Krukowska (koordynatorka programu społecznego MWW), tłumaczyć będzie Elżbieta Resler.

Elżbieta Resler– tłumaczka języka migowego Coda (słyszące dziecko niesłyszących rodziców), surdopedagog, sekretarz Wrocławskiego Klubu Sportowego Niesłyszących Świt. Współpracuje z Fundacją Katarynka, dla której przygotowuje tłumaczenia, spektakli teatralnych, filmów, ostatnio także Sylwestra na wrocławskim Rynku oraz opisów prac na wystawie Prywatne mitologie. Urodziny Marty.

Link do Kolekcji dostępnej.

Więcej informacji o wystawie Jerzego Olka.