Słowa klucze: dorośli / dotyk / tworzywo / emocje / Olaf Brzeski

Stalowy walec o średnicy 26 cm i wysokości 187 cm to praca W samo serce Olafa Brzeskiego. Minimalistyczna, ale jednocześnie monumentalna i surowa forma skrywa w sobie wyrzeźbione przez artystę serce. Jak sam twierdzi „jeśli w grę wchodzi serce – nic innego nie ma znaczenia”.

Najbliższe warsztaty sensualne będą okazją do przyjrzenia się naszym emocjom – zarówno tym łatwo dostępnym jak i bardziej skrywanym. Podczas spotkania na różne sposoby doświadczymy także materialnego wymiaru tej wyjątkowej rzeźby: jej faktury, ciężaru czy temperatury, próbując przywołać intensywny proces zmagania się z tworzywem, który odczuł sam artysta.

Integracyjne warsztaty sensualne to cykl, który służy doświadczaniu sztuki współczesnej za pomocą dźwięku, dotyku oraz innych pozawzrokowych zmysłów.

W związku z wystawą stałą Prywatne mitologie. Urodziny Marty, prezentującą dzieła z międzynarodowej kolekcji sztuki współczesnej MWW, zaplanowaliśmy serię spotkań poświęconych materialnemu wymiarowi dzieł oraz warstwie dźwiękowej i przestrzennej samej wystawy. Poprzez pogłębiony odbiór wybranych prac, stworzymy osobistą zmysłową kolekcję.

Prowadzące: Anna Krukowska i Małgorzata Rzerzycha-Myśliwy

Na zajęcia zapraszamy szczególnie osoby z niepełnosprawnością wzroku.

Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy (do 16.03).

>>> Zapisy przez formularz zgłoszeniowy <<<

Kontakt: tel. 71 356 42 53

Zapewniamy asystę w dotarciu do budynku z najbliższego otoczenia.

Zbiórka przy kasie (poziom 0).

***

Wystawę Prywatne mitologie. Urodziny Marty dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zakupy prac dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu Narodowe kolekcje sztuki współczesnej.