Już od października będziemy mogli lepiej poznać twórczość Alfonsa Mazurkiewicza dzięki wystawie Ja i moja sztuka to ja. Alfons Mazurkiewicz – malarz i nauczyciel. Ten artysta w szczególny sposób postrzegał pejzaż i topografię różnych rejonów. Oddawał ich piękno przez uproszczone, geometryczne kształty oraz dzięki traktowaniu farby, jako przestrzennego medium.

Podczas pleneru malarskiego poznamy różne techniki artystycznej ekspresji, podążając za koncepcją Mazurkiewicza. Towarzyszyć będą nam piękne widoki z tarasu kawiarni znajdującej się na dachu Muzeum.
 
 
Prowadzenie:
Ignacy Oboz – artysta plastyk, historyk sztuki, edukator muzealny. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu oraz Katolickiego Uniwersytetu Jana Pawła II w Lublinie. Aktualnie doktorant Akademii Sztuk Pięknych im Władysława Strzemińskiego w Łodzi.
 
 
Zapisy przez >>> formularz zgłoszeniowy <<<

— Zgłoszenia przyjmujemy do 3.10.19 do godz. 16.00.

— Warsztat przeznaczony jest dla 15 osób.

— Zbiórka uczestników warsztatu na parterze przy kasie muzealnej.

— Udział w warsztacie jest bezpłatny, materiały zostaną zapewnione.

— Prosimy o niezabieranie ze sobą jedzenia i napojów, będzie można je zakupić w muzealnej kawiarni.

— Ze względu na miejsce pleneru zachęcamy do wzięcia ze sobą ciepłej odzieży.

— W razie niepogody zaproponowany zostanie inny termin pleneru lub alternatywny przebieg spotkania.
 
 
Informujemy, że podczas warsztatów mogą być wykonywane zdjęcia na potrzeby Muzeum Współczesnego Wrocław, które mogą zawierać wizerunki osób biorących udział w zajęciach oraz wizerunki prac wykonanych podczas zajęć. Zdjęcia będą przechowywane w wewnętrznym archiwum dokumentującym działalność MWW, mogą również zostać wykorzystane w celach promocyjnych na stronie internetowej www.muzeumwspolczesne.pl oraz w social mediach (na stronach facebook.com/muzeumwspolczesne, instagram.com/muzeumwspolczesne i youtube.com/muzeumwspolczesne). Jeżeli nie wyrażają Państwo zgody na wykonywanie zdjęć, prosimy poinformować o tym osobę prowadzącą warsztaty przed ich rozpoczęciem. Brak informacji przekazanej przed rozpoczęciem zajęć jest równoznaczny ze zgodą na korzystanie przez Muzeum Współczesne Wrocław ze zdjęć, o których mowa powyżej.