Spójrz, „podnogi”! Może to stworzenia, które depczesz, nie zwracając uwagi, na to co się dzieje pod Twoimi stopami?

Pod nogami znajduje się wiele, dlatego my na początku warsztatów sprawdzimy jak działają nasze stopy i czy rozpoznajemy to, co się pod nimi znajduje. Na boso, z zasłoniętymi oczami, przemaszerujemy po różnorodnych fakturach, by ożywić naszą wyobraźnię. Następnie obejrzymy prace współczesnych artystów, którzy interesują się tym, co znaleźć możemy pod stopami i porozmawiamy o tym, co mogło ich zainspirować do stworzenia konkretnych dzieł.
W części praktycznej warsztatu wykorzystamy fragmenty magnesów pokryte różnorodnymi materiałami i zbudujemy z nich dywan, który zawiśnie na magnetycznej ścianie. Następnie, niczym współcześni artyści, którzy zapraszani do muzeów przekształcają ich wnętrza, wprowadzimy na jednym z pięter MWW nowy porządek i poprzecinamy powierzchnię podłogi kolorowymi pasami.

Warsztat stanowi przygotowanie do wrześniowych zajęć z projektantką Joanną Rusin odbywających się w ramach projektu Kids Design Space, na których uczestnicy warsztatów wspólnie projektować będą autorski dywan.

Do tworzenia podczas warsztatów wykorzystamy następujące materiały: magnesy, tkaniny, taśmę magnetyczną, kolorową taśmę papierową.

Warsztaty są bezpłatne – zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: edukacja@muzeumwspolczesne.pl