Wyprawa Krzyśka Orłowskiego i Jerzego Piątka zaczęła się w stanie Wisconsin, a zakończyła na lotnisku w Seattle. Jadąc mało uczęszczanymi drogami, pokonali ponad 2500 mil. Słuchając lokalnych radiostacji, docierali do miejsc, gdzie ich samochodowe radio gubiło zasięg. Efektem tej podróży jest subiektywna opowieść o ludziach i miejscach, składająca się z fotografii i krótkich form literackich.

Podczas weekendowego warsztatu plenerowego uczestniczki i uczestnicy udali się w kolejną fotograficzną podróż, tym razem na krótszym dystansie i pośród znajomych krajobrazów Dolnego Śląska.

Plener był nie tylko okazją do stworzenia własnego reportażu z podróży, inspirowanego atmosferą i krajobrazem polsko-czeskiego pogranicza, ale także szansą na wspólne spędzenie czasu, wzajemną wymianę doświadczeń i wakacyjną włóczęgę w towarzystwie fotografów Krzyśka Orłowskiego i Pawła Bąkowskiego.
 
 
Uczestniczki i uczestnicy pleneru:

— Kinga Bartniak

Dawid Gąszowski >>>

Ewelina Michułka >>>

Marcin Radis >>>

— Joanna Smołka

— Anelia Stojczew

— Zbigniew Śmiałek

Mateusz Walkowiak >>>

Marek Wierzbicki >>>

Aleksandra Zegar >>>
 
 
Wybór zdjęć wykonanych podczas pleneru >>>
 
 
Prowadzenie: Krzysiek Orłowski, Paweł Bąkowski
 
 
Krzysiek Orłowski – rocznik 83. Fotograf, edytor, wydawca zinów. Absolwent Wyższej Szkoły Fotografii AFA we Wrocławiu. Obecnie student Instytutu Twórczej Fotografii w Opavie (Czechy). Założyciel małego wydawnictwa i biblioteki zinów: Zinteka. Poprzednio współtworzył wydawnictwo zinowe 8991publishing.

Paweł Bąkowski – kurator wystawy „North America” i kierownik Działu organizacji wystaw MWW. Absolwent kierunku fotografia na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu.
 
 
Wydarzenie towarzyszące wystawie Krzyśka Orłowskiego North America.
Więcej informacji o wystawie >>>