Postępownik. Przewodnik po naturze i sztuce
zeszyt ćwiczeń on-line dla małych i dużych

(odbiorcy: dzieci i młodzież w wieku szkolnym, rodzice, nauczyciele)
 
 

 
 
Gorąco namawiamy cię do uważnego i wrażliwego obserwowania rzeczywistości. Takimi wprawionymi obserwatorami są artyści i artystki, którzy przez sztukę chcą zwrócić naszą uwagę na ważne sprawy. Spójrz ich oczami na problemy, z jakimi boryka się przyroda!

Odkryj miejsca gdzie sztuka łączy się z naturą i z codziennym życiem. Włącz do edukacyjnej zabawy przyjaciół, rodzinę, nauczycieli. Nie wiesz od czego zacząć? Zajrzyj do Postępownika! Poznaj wyjątkowe prace współczesnych twórców i zrób coś dla siebie, innych, swojej okolicy i świata! W książeczce znajdziesz propozycje różnych artystyczno-proekologicznych przedsięwzięć – do dzieła!

Korzystasz z publikacji w wersji papierowej? Poniżej znajdziesz przydatne linki:

Wdech i wydech
FILM: link
PRZYDATNE LINKI: link1, link2, link3

Natura klimatu
ZDJĘCIA: link
PRZYDATNE LINKI: link1, link2, link3

Art-Box – na ratunek Ziemi!
ZDJĘCIA: link
PRZYDATNE LINKI: link

Technoświat? Przyroda jest bliżej, niż ci się wydaje!
FILM: link
PRZYDATNE LINKI: link


Zakupy prac do kolekcji MWW dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego. Nazwa programu: Narodowa kolekcja sztuki współczesnej.

Logotyp, na białym tle z lewej strony zarys godła Polski - orła w koronie. Po prawej stronie napis Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego