W sobotę, 21 marca, o godzinie 15.00 zapraszamy na oprowadzanie po wystawie Prywatne mitologie. Urodziny Marty tłumaczone symultanicznie na polski język migowy (PJM). Spotkanie będzie okazją do zapoznania się z wystawą stałą z międzynarodowej kolekcji sztuki współczesnej Muzeum Współczesnego Wrocław.

O wystawie opowie Anna Krukowska (koordynatorka programu społecznego MWW), tłumaczyć będzie Elżbieta Resler.

Elżbieta Resler – tłumaczka języka migowego Coda (słyszące dziecko niesłyszących rodziców), surdopedagog, sekretarz Wrocławskiego Klubu Sportowego Niesłyszących Świt. Współpracuje z Fundacją Katarynka, dla której przygotowuje tłumaczenia, spektakli teatralnych, filmów, ostatnio także Sylwestra na wrocławskim Rynku oraz opisów prac na wystawie Prywatne mitologie. Urodziny Marty.

Wstęp na oprowadzanie jest bezpłatny – zapraszamy!

Kolekcja dostępna >>>

Więcej informacji o wystawie >>>

Wystawę dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zakupy prac dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu Narodowe kolekcje sztuki współczesnej.