Uwaga – na warsztaty nie ma już wolnych miejsc!
 
 
Życie w grupie jest nieodłączną częścią codzienności każdego z nas. Spotykamy się, mijamy, patrzymy na siebie i współpracujemy. Rozmawiamy ze sobą codziennie, ale co tak naprawdę do siebie mówimy? Co komunikujemy między słowami?
 
Zainspirowani wystawą Szczurołap chcemy przyjrzeć się zjawisku wspólnoty – jej źródłom, zagrożeniom jakie za sobą niesie, ale też temu, jakim potencjałem i wartością może być dla współczesnego człowieka. Prace artystów prezentowane w ramach najnowszej wystawy MWW to doskonały punkt wyjścia do eksplorowania tematu ludzkiej psychiki.
 
 
Podczas warsztatów podejmiemy temat komunikacji jako narzędzia o wielkiej mocy, które świadomie używane może uczynić nasze życie pełniejszym i lepszym. Co więcej, przestrzeń muzeum, w której odbędą się nasze warsztaty komunikacji interpersonalnej, sprawi, że spotkanie będzie przesiąknięte obcowaniem ze sztuką, zapewniając tym samym uczestnikom wiele artystycznych doznań.
 
Warsztaty składają się wykładu wprowadzającego, połączonego z dyskusją, wizyty na wystawie Szczurołap oraz ćwiczeń praktycznych.
 
 
Prowadzenie:
 
Ewelina Pankowska
absolwentka Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu oraz psychologii na Uniwersytecie Wrocławskim. Współpracuje z kilkoma teatrami w Polsce, jako aktorka gościnna, m.in. z Teatrem Polskim w Warszawie i TR Warszawa. Prowadzi warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych w ramach współpracy z Muzeum Współczesnym Wrocław oraz Pracownią Rozwoju.
 
Mikołaj Zarzycki
absolwent psychologii na Uniwersytecie Wrocławskim oraz fizjoterapii na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Prowadził warsztaty psychologiczne w ramach Pracowni Konsultacji i Poradnictwa Psychologicznego Instytutu Psychologii UWr oraz w Muzeum Współczesnym Wrocław. Wiceprzewodniczący Koła Naukowego Filozoficznej Psychologii „Parezja” oraz członek Koła Naukowego Fizykoterapii. Zaangażowany w naukę, w czasie wolnym uwielbia malować i dyskutować ze swoim psem i żoną.