Męczą Cię upały? Za dużo ludzi nad morzem? Zbyt wielu turystów w górach? W mieście tłoczno i gwarno? Schroń się w MWW! W ostatnim tygodniu wakacji zapraszamy dzieci do Muzeum Współczesnego Wrocław, gdzie można schronić się przed słońcem i miastem, ale nie można uchronić się przed dobrą zabawą i świetnymi pomysłami. Połączymy projektowanie przestrzenne, design, wszelkie środki wyrazu, dziecięcą kreatywność i nasz budynek, aby jak najlepiej zakończyć wakacje.

Motyw przewodni tegorocznego cyklu nawiązuje do budynku MWW, czyli schronu, który kiedyś chronił ludność, a dziś chroni dzieła sztuki. Schron sprawia wrażenie tajemniczości i magiczności, a grube betonowe mury wyciszają umysł. Dzięki wakacyjnym warsztatom dzieci będą miały okazję lepiej poznać schron, dowiedzieć się jaką pełni funkcję i jaka jest jego rola. Zachęcimy dzieci do eksplorowania naszej tymczasowej siedziby oraz do podjęcia dialogu z tym, co jest ukryte wewnątrz budynku.

Cykl wakacyjnych zajęć adresowany jest do dzieci w wieku szkolnym (7-12 lat). Proponujemy szereg zabaw, ćwiczeń manualnych i zadań, które uwrażliwią dzieci na odbieranie bodźców wizualnych i słuchowych. Zajęcia będą również inspiracją do samodzielnych poszukiwań w sferze obrazu i dźwięku, twórczego interpretowania sztuki i korzystania z niej we własnych pracach. Ponadto poznamy instalację Samoobsługowego Muzeum oraz odwiedzimy aktualne wystawy w MWW.

Zajęcia są przeznaczone
dla dzieci w wieku 7-12 lat.

Zajęcia odbywać się będą
od poniedziałku do piątku od godziny 8.00 do godziny 17.00.
W sobotę odbędzie się piknik rodzinny o godzinie 11.00.

Zajęcia są odpłatne.
Koszt uczestnictwa: 400 zł (w tym wyżywienie)

Informacja i zapisy: tel. 71 356 42 67
lub drogą mailową: edukacja@muzeumwspolczesne.pl

Zapisy trwają do 17 sierpnia.