Szczepin to osiedle trochę zapomniane. Bardzo blisko historycznego centrum Wrocławia, na trasie przelotowej pomiędzy Rynkiem a innymi dzielnicami, wydaje się, że utraciło swoją tożsamość. Podczas czterech spotkań postaramy się pokazać Państwu niezwykłość tego miejsca. Wykorzystamy do tego wszystkie zmysły. Pozwólcie się poprowadzić po Szczepinie. Otwórzcie szeroko oczy, wytężcie słuch, wdychajcie szczepińskie powietrze głęboko. Sensualne spotkanie z osiedlem, które zgodziło się ugościć w dawnym bunkrze sztukę współczesną. Gotowi na przygodę?

18.08.2013 (niedziela)
25.08.2013 (niedziela)
Godz. 12-14

Gdzieś między stalą, szkłem i betonem wyplecione są nasze życiorysy. Niepostrzeżenie, każdego dnia wsiąkamy w tkankę miasta. Czy rację miał Maurice Merleau-Ponty, mówiąc o wzajemnym kształtowaniu się ludzi i przestrzeni? Czy od tego, gdzie mieszkamy, zależy to, kim jesteśmy?

Spacer po budynku Muzeum Współczesnego Wrocław będzie eksperymentem, próbą poznania nie tylko kolejnych kondygnacji bunkra, ale także – poprzez skupienie się na dźwiękach, zapachach, smakach, kolorach, teksturach i wrażeniach kinestetycznych – uzmysłowienia sobie własnego osadzenia/umiejscowienia w świecie.

Zapraszamy Was do podróży do brzucha bunkra i na obrzeża codzienności – a wszystko po to, aby wydobyć wiedzę, która ukryta w nawykach przenika nasze ciała.

Pierwsze spotkanie z bunkrem odbędzie się 18 sierpnia, kolejne 25 sierpnia. Wędrówka rozpocznie się w przejściu podziemnym (pod MWW) punktualnie o godzinie 12:00. Przewidziany czas trwania spotkania to 2 godziny. Do udziału w warsztatach zaproszonych zostanie każdorazowo maksymalnie 16 osób. Prosimy wysyłać zgłoszenia do 16.08. na adres Bartka Lisa z podaniem preferowanej daty.

Wstęp wolny