Jak wyglądają historie związane z kolorem pomarańczowym? Czy są dramatyczne, może elektryzują i wprowadzają odbiorcę w napięcie? Być może wręcz przeciwnie i barwa ta przywodzi na myśl opowieści pełne nostalgii i refleksji. W trakcie spotkania zastanowimy się nad relacją między słowem a kolorem, a dokładnie między historią opowiedzianą a barwa pomarańczową.

Warsztaty poprowadzą: Iga Załęczna oraz Agata IżykowskaUszczyk

Iga Załęczna – animatorka, choreografka, pedagog, aktorka. Członkini i założycielka teatru Chorea, gdzie realizowała projekty teatralne oraz edukacyjno-artystyczne. W latach 2006-2018 współpracowała z Pawłem Passinim.

Prowadzi warsztaty i szkolenia dla osób pracujących w obszarze edukacji artystycznej. Zajmuje się kształceniem młodzieży i dorosłych, przygotowując do pracy w przestrzeni animacji i sztuki. Stypendystka Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w latach 2010, 2011, 2017.

Realizowała program stypendialny z ramach  Programu Erasmus Plusktóry zwyciężył w konkursie FRSE EDUinspiracje 2017 – najlepszy projekt edukacyjny.

Łączy narzędzia artystyczne i techniki sztuk performatywnych z technikami terapeutycznymi pracując w zgodzie z dynamiką procesu grupowego.

Agata Iżykowska-Uszczyk – absolwentka kulturoznawstwa oraz antropologii literatury, teatru i filmu na Uniwersytecie Wrocławskim. Członkini naukowego stowarzyszenia Collegium Invisibile. Współzałożycielka fundacji Płynne Muzeum, zajmującej się promowaniem sztuki współczesnej wśród najmłodszych. Pedagog kulturalna związana z muzealnictwem od 2015 roku. Obecnie edukatorka Pawilonu Czterech Kopuł.

UWAGA:

 

Na warsztat obowiązują zapisy:

mww.zapisy@gmail.com

tel. 71 3564253

 

 

Projekt Spektrum światła dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Logotyp, na białym tle z lewej strony zarys godła Polski - orła w koronie. Po prawej stronie napis Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego