Kolejne spotkanie wokół Spektrum światła. Pomarańczowy. Ekspozycja na kolor. odbędzie się w kontekście zmysłów węchu i smaku. Do prowadzenia warsztatów zaprosiliśmy artystkę sugarcraftingu, inspirującą się przyrodą w swoich filigranowych pracach.

Podczas spotkania będziemy mieli okazję stworzyć słodkie rzeźby do zjedzenia, a motywem przewodnim będzie kolor pomarańczowy i jego energia oraz praca z kolekcji MWW Stożek topnienia. Daniela Malone

 

Zajęcia poprowadzi: Beata Tomasiewicz i Joanna Sekuła

Joanna Sekuła jest absolwentką wrocławskiej ASP (Wydział Ceramiki i Szkła), Akademii Pedagogicznej im. J. Długosza w Częstochowie oraz Dolnośląskiej Szkoły Wyższej (Arteterapia). Na co dzień prowadzi pracownię ceramiki w MDK „Śródmieście” we Wrocławiu. oraz warsztaty w Muzeum Współczesnym Wrocław. Pracę dydaktyczną opiera na twórczej zabawie ze sztuką, kształtując wrażliwość i rozwijając pasję dzieci i młodzieży. W pracy artystycznej eksperymentuje z materią ceramiczną. Tworzy obiekty estetyczne, inspirowane wielowymiarowością i niejednoznacznością rzeczywistości. Zafascynowana twórczością dziecka, jogą i magicznym realizmem. Uczestniczka wielu konkursów, wystaw i wydarzeń artystycznych.

Beata Tomasiewicz – z wykształcenia i zamiłowania przyrodniczka, stąd w jej pracach inspiracje pięknem natury. Zgłębia techniki sugarcraftingu związane z papierem jadalnym i kwiatami cukrowymi. Współpracuje z cukiernią artystyczną Oui Oui Pracownia Cukiernicza oraz z krajowymi i zagranicznymi ośrodkami szkoleniowymi, jej prace stanowią scenografię sesji zdjęciowych w prestiżowych magazynach o tematyce ślubnej.

Na warsztat obowiązują zapisy:

mww.zapisy@gmail.com

tel. 71 3564253

Projekt Spektrum światła dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Logotyp, na białym tle z lewej strony zarys godła Polski - orła w koronie. Po prawej stronie napis Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego