Wystarczą: telefon, wyobraźnia i ciekawość detektywa!

Strzał w 10! to nietypowa gra terenowa dla rodzin z dziećmi w wieku 6–12 lat. Dzięki niej udacie się szlakiem kultury i sztuki, odkrywając ciekawe instytucje na mapie Wrocławia: Centrum Kultury Zamek, Muzeum Współczesne Wrocław i Pawilon Czterech Kopuł.

Pierwsza edycja wspólnej zabawy dotyczy historii wybranych lokalizacji i ich otoczenia. Zobaczcie te miejsca, zbadajcie przestrzeń wokół nich, wejdźcie do środka. Sprawdźcie, jak różnorodna może być sztuka.

Czy wiecie, że wszystkie te miejsca znajdują się na jednej trasie? Możecie je odwiedzić, np. podróżując tramwajem nr 10.

Krótka instrukcja zabawy:

 1. Zainstalujcie w telefonie aplikację do skanowania kodów QR.
 2. Udajcie się w podróż do każdej z instytucji kultury.
 3. Jesteście na miejscu?
 4. Idźcie tropem kodów QR i rozwiązujcie zagadki. W każdej instytucji znajdziecie zadania z trzech obszarów: otoczenia, architektury i sztuki.
 5. Na koniec zdobądźcie pieczątki za dobrze wykonane zadania.
 6. Po pieczątkę i drukowany informator do zbierania pieczątek trzeba się udać do kasy (w godzinach jej otwarcia) po zrealizowaniu zadań w wybranej instytucji.
 7. Zdjęcie ulotki z pieczątkami lub jej skan wyślij na adres: strzałw10wroclaw@gmail.com do 15.11.2021 i weź udział w losowaniu wyjątkowych nagród!

Ważne informacje:

 • W czwartki wstęp do Muzeum Współczesnego Wrocław jest bezpłatny, a we wtorki muzeum jest nieczynne.
 • We wtorki wstęp do Pawilonu Czterech Kopuł jest bezpłatny, a poniedziałki muzeum jest nieczynne.
 • Nie ma znaczenia, od którego miejsca rozpoczniecie zabawę.
 • Zadania możecie rozłożyć w czasie na kilka wycieczek z rodziną lub zrealizować całą zabawę w ciągu około 2–3 godzin jednego dnia.
 • Czas przejazdu między wszystkimi instytucjami trwa około godziny.
 • Na miejscu przy każdej z instytucji w odnalezieniu kodów QR pomogą Wam strzałki.

Macie pytania lub chcecie podzielić się z nami efektami aktywnego zwiedzania? Piszcie na adres: strzalw10wroclaw@gamil.com!

Organizatorzy:
Muzeum Współczesne Wrocław
Muzeum Narodowe we Wrocławiu
Centrum Kultury Zamek