NIE MA JUŻ WOLNYCH MIEJSC NA WARSZTATY
 
 
Czy zdarzyło Ci się wzruszyć, wzburzyć lub doznać wglądu obcując z dziełem sztuki? Potencjał projekcyjny sztuki pozwala odbiorcy na dostrzeżenie w pracach artystów treści, które mogą mieć na niego działanie transformujące w obszarze myśli, emocji i zachowań. Doświadczanie sztuki to także swoiste ćwiczenie uważności, które można doskonalić i wykorzystać w praktyce dnia codziennego.

Podczas warsztatów uczestnicy poznają dzieła sztuki, które tworzone były intencjonalnie, by mieć wpływ terapeutyczny, wykonają ćwiczenia stymulujące zmysły, a następnie stworzą obiekty, które pomogą nam w pracy z własnymi emocjami.

Punktem wyjścia do pracy z tematem terapeutycznego potencjału sztuki i sposobu jego wykorzystania będzie wystawa Medytacje Fibonacciego + Sztruksowy zając | wobec Katarzyny Kobro (1898–1951).
 
 
Magdalena Skowrońska
trenerka sztuki, psycholożka, prowadzi m.in. warsztaty sensualne, angażuje się w projekty społeczne, które wzmacniają poczucie wspólnoty z wykorzystaniem metod twórczych. Razem z Patrycją Mastej projektuje wystawy interaktywne otwierające na doświadczanie sztuki, współtworzy miejsce rozwoju osobistego „Dolina Harmonii” w Górach Izerskich. W latach 2014–2017 była kuratorką programu edukacyjnego w Muzeum Współczesnym Wrocław.