Twórcze interwencje. Ruch

warsztat dla rodzin z dziećmi | zapisy zamknięte
Od 08.10.2023 do 08.10.2023

Podczas warsztatu będziemy badać w jaki sposób spontaniczne działania wokół abstrakcyjnego obiektu mogą wpływać na zmianę otoczenia oraz nas samych - przeprowadzimy żółtą interwencję artystyczną! Do twórczych eksperymentów wykorzystamy kilkunastometrową, żółtą tkaninę. Będziemy kreować nie tylko nowe miejsce, czy odkrywać znaczenia. Zmienimy funkcjonalność otaczającej nas przestrzeni, a poprzez interwencje wobec/z/poprzez materiał będziemy eksplorować i tworzyć nowe, zaskakujące relacje między uczestnikami. Do interakcji zaprosimy także przypadkowo napotkane osoby. Tym samym materiał, w wyniku naszej kreatywności stanie się materią sztuki, a uczestnicy performerami i twórcami rzeczywistości artystycznej.

Prowadzenie: Iga Załęczna - choreografka, terapeutka w nurcie psychoterapii tańcem i ruchem, trenerka dramy. Członkini i założycielka teatru Chorea, gdzie realizowała liczne projekty teatralne (m.inn.: Koguty, Borsuki i inne Kozły, Córka swojej matki, Szczeźli) oraz edukacyjno-artystyczne (m.in.: Teatr Forum jako metoda pracy). W latach 2006-2018 pracowała z P. Passinim i współtworzyła zespół teatru Nettheatre (praca aktorska, choreograficzna), zagrała w spektaklach: Turandot, Ala ma sen, Kukła. Księga blasku, Wszystkie rodzaje śmierci.  Prowadzi warsztaty i szkolenia dla osób pracujących w obszarze edukacji artystycznej. Zajmuje się kształceniem młodzieży i dorosłych, przygotowując do pracy w przestrzeni animacji i sztuk performatywnych. W latach 2011-2022 r. pracowała w Policealnym Studium Animatorów Kultury we Wrocławiu, prowadząc stały kurs zajęć z reżyserii, dramy, technik teatralnych i ekspresji scenicznej.

UWAGA ZAPISY ZAMKNIĘTE!

Warsztaty są bezpłatne. Liczba uczestników jest ograniczona. Zgłoszenia przyjmujemy do 6.10 do godz. 14.00.

Bardzo prosimy o informowanie z minimum trzydniowym wyprzedzeniem o rezygnacji z udziału w warsztacie, tylko w ten sposób uczestnicy wpisani na listy rezerwowe będą mogli skorzystać z zajęć.

Podczas warsztatu dzieci przebywają pod opieką rodziców, którzy również uczestniczą w działaniach warsztatowych.

__________

Projekt Spektrum światła dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Logotyp Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Twórcze interwencje. Ruch

il. Patrycja Mastej

English AAA

Trwają prace modernizacyjne

Nasza strona ma już nową szatę graficzną i możesz już z niej korzystać. Musimy jednak jeszcze kilka rzeczy poprawić, aby stała się lepsza.

Jeśli widzisz na stronie jakąś nieprawidłowość, będziemy wdzięczni, jeśli ją nam zgłosisz.

Przepraszamy za niedogodności.

OK

Przypomnimy Ci o tym za 15 minut.