— każde ze spotkań trwa około 30 minut
— działanie jest dedykowane dzieciom w wieku 4–9 oraz ich opiekunom
— wstęp na warsztaty jest bezpłatny, obowiązują zapisy (do 9.10 do godz. 16.00) przez formularz zgłoszeniowy >>>
 
 
—————————————————————
 
 
Zapraszamy najmłodszych wielbicieli sztuki na wspólne odkrywanie wystawy Czerwień. Ekspozycja na kolor.

Będziemy mogli razem poczuć siłę tego niezwykle energetycznego koloru, a także wziąć udział w teatralnej przygodzie. Spróbujemy swoich sił w podskokach nóg i łamańcach języka, a jeśli będzie trzeba, doświadczymy razem leżenia do upadłego. Wszystko to przy akompaniamencie okrzyków, bębenka i grzechotek.

Zabawę, na podstawie swojej książki Szelest w pyszczku poprowadzi aktor Tadeusz Rybicki oraz artysta interdyscyplinarny Gustaw Małecki.

Zapraszamy na zabawę teatralną do przestrzeni Samoobsługowego Muzeum na 2. piętrze MWW!
 
 
Gustaw Małecki – artysta interdyscyplinarny. Aktor Teatru Czterech w Pawilonie Czterech Kopuł we Wrocławiu, organizator wydarzeń kulturalnych w galerio kawiarni Mikavka w Jeleniej Górze. Nauczyciel kreatywności w Leśnej szkole w Kopańcu i wolnej szkole Mandala w Jeleniej Górze. Absolwent Studium Edukacji Ekologicznej we Wrocławiu. Realizuje niezależną twórczość artystyczną oraz zgłębia kontakt z samym sobą i otaczającym go środowiskiem.

Tadeusz Rybicki – reżyser, aktor, literat, absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu. W latach 1988–1992 grał w Teatrze im. C.K. Norwida w Jeleniej Górze. Współzałożyciel i aktor Teatru Cinema, założyciel i reżyser Teatru Pracownia Prowincja oraz arteterapeutycznego teatru osób uzależnionych Karawana. Istotnym źródłem inspiracji jest dla niego teatr tańca. Od początku lat 90. prowadzi autorskie teatralne i teatralno-taneczne programy warsztatowe, także dla dzieci (Dotknij bajki dla dzieci niewidomych, Warsztat Eskimoski). Jego debiutem książkowym był zbiór wierszyków usprawniających wymowę dziecka pt. Szelest w pyszczku. Książka została zrecenzowana przez prof. Jana Miodka i wydana nakładem Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych. Jest również autorem bajek dla dzieci z serii Bajki Baletowe, m.in. Dziadek do orzechów, Jezioro łabędzie, Romeo i Julia, Kopciuszek. Wydało je wydawnictwo Studio Blok, a same bajki powstawały na podstawie librett baletów. Cyklowi patronuje Teatr Wielki Opera Narodowa i Polski Balet Narodowy.
 
 
Wydarzenie jest współorganizowane przez Teatr Klinika Lalek / Fundacja na Rzecz Wspierania Kultur Alternatywnych i Ekologicznych.
 
 
—————————————————————
 
 
Zgłoszenia przyjmujemy przez formularz zgłoszeniowy >>>

— Zgłoszenia przyjmujemy do 9.10 do godz. 16.00.
— Bardzo prosimy o informowanie z minimum trzydniowym wyprzedzeniem o rezygnacji z udziału w warsztacie, tylko w ten sposób uczestnicy wpisani na listy rezerwowe będą mogli skorzystać z zajęć.
— Podczas warsztatu dzieci przebywają pod opieką rodziców, którzy również uczestniczą w działaniach warsztatowych.
— Zbiórka uczestników warsztatu przy wejściu do Muzeum pięć minut przed rozpoczęciem wybranej sesji.

Przypominamy:
W związku z trwającą epidemią od 18 maja 2020 do odwołania, oprócz dotychczasowego Regulaminu Zwiedzania [klik], obowiązują nowe Zalecenia dla Zwiedzających [klik]. Ponadto prosimy o przypominanie dzieciom w czasie zajęć o zasadach higieny:
— o unikaniu dotykania nosa i ust,
— o zasłanianiu twarzy podczas kichania (najlepiej łokciem),
— o zachowywaniu odległości – 1,5 m,
— o konieczności używania maseczki wewnątrz budynku (dzieci od 4 roku życia wzwyż).